Engures novads

Pludmale Engurē31-07-2019

Engures pludmale ir unikāla ar tās pelēko kāpu, tā piesaista daudzus apmeklētājus, kas ierodas baudīt tikai mūsu piekrastei raksturīgo ainavu un atpūsties. Pelēkā kāpa ir viens no retākajiem jūras krasta kāpu veidiem, Latvijā sastopams tikai nelielās platībās, jo strauji aizaug ar priedēm un krūmiem.

 Pludmalē ir izvietoti soliņi, ģērbtuves, laipas, velosipēdu novietnes un atkritumu urnas. Ģimenes ar bērniem it īpaši iepriecinās rotaļlaukumi, kas mazajiem apmeklētājiem dos iespēju iejusties jūrnieka lomā, piemēram, griežot kuģa stūri. Aktīvās atpūtas un sporta cienītāju rīcībā ir zona ar diviem volejbola laukumiem. Abas vietas savieno gājēju tiltiņš pār Engurupīti (Vecupi).  Pie noejas uz pludmali ir tualete, pie kuras pēc pastaigas  ārpusē var noskalot arī smiltis no kājām.  No ūdens krāniem var atjaunot arī dzeramā ūdens rezerves. 
Aicinām saudzīgi izturēties pret labiekārtojuma elementiem, nebojāt un nepārvietot tos, jo tie ir novietoti atbilstoši, lai kalpotu mūsu atpūtai ilglaicīgi un būtu saudzējoši dabai.
 
 
 
 
 
Foto Ilze Steriņa. 

<< Atpakaļ