Engures novads

Smārdes pagastā Pētera Tutāna pinēja darbnīca21-03-2018

Piedāvāju kārklu klūgas, klūgu pinumus kā arī izbaudīt pinēja amata greznības – ekskursiju un meistarklasi, kuru laikā būs iespējams uzzināt visu par pinēja amatu, kā arī pašam uzpīt savu darbiņu.

Pinumi no kārklu klūgām, dažādi grozi, mēbeles. Grozi iespējami no mizotām, nemizotām un kodinātām kārklu klūgām. Pieņemu individuālus pasūtījumus pēc jūsu izvēlēta izmēra, formas un krāsas. 
Ekskursijas no klūgu lauka līdz gatavam pinumam. Tūristu grupām, skolēnu klasēm, ģimenēm.
Grupām, individuāli, skolēniem, izbraukumu meistarklases un demonstrējumi.
Telpu īre svinībām, konferencēm līdz 40 cilvēkiem. Pieejama arī pirts, lapenes, ugunskura un telts vietu īre.
 
Pinēja darbnīcā pie Milzkalnes "Kalndaķos" darbojas pinēja amata meistars – Pēteris Tutāns, kurš no kārklu klūgām darina teju visu – sākot no groziņiem līdz mēbelēm. Meistars ieguvis Latvijas Amatniecības kameras pinēja amata meistara diplomu, kā arī piedalījies dažādās izstādēs ārvalstīs. Īpaši sajūsmināti par viņa pinumiem ir japāņi, kur ir demonstrējis un dalījies ar latviešu pinēja amata tradīcijām. Tiek aicināts ikviens, kam interesē, kā notiek pīšanas process – sākot ar klūgu audzēšanu un apstrādāšanu līdz gatavam pinumam. Ir iespēja pašām uzpīt kādu groziņu vai paplāti, kas var aizņemt no pāris stundām līdz pat vairākām dienām. Īpaši tiek gaidīti skolēni mācību ekskursijās, lai iepazītos ar seno amatu. Kopā ar meistaru, katram skolēnam būs iespēja izmēģināt roku kopēja groza darināšanā. Darbojas arī veikaliņš, kur var iegādāties tikko tapušos darbus.
Darbnīca izveidota ar ELFLA projekta "Pinēju radošās un apskates darbnīcas izveide", proj.Nr. 16-08-AL01-A019.2102-000001 ietvaros

Adrese: Kalndaķi, Smārdes pagasts, Engures novads. 
Tālrunis: +371 26489881 
E-pasts: p.tutans@inbox.lv
GPS: 57.010006, 23.209506

<< Atpakaļ