Engures novads

18. un 19.aprīlī Ķemeru nacionālajā parkā notiks pavasara Putnu dienu pasākumi15-04-2015

18. un 19.aprīlī visā Latvijā norisināsies Putnu dienas, ko organizēs Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Interesentiem būs iespēja piedalīties gan putnu vērošanas ekskursijās un pārgājienos, gan radošajās darbnīcās, darinot putnu būrīšus, gan izglītojošās nodarbībās. Pasākumu programma Ķemeru nacionālajā parkā

18.aprīlī
9.00 – 12.00 Putnu vērošanas ekskursija kopā ar ornitologu uz Slokas ezeru (pastaiga ar kājām). Lieliska vieta, kur iepazīt dažādās meža putnu balsis. Nepieciešami slēgti apavi iešanai dabā. Ekskursijas vadītājs Jānis Ķuze. Pieteikšanās: 26332786.
11.00 – 15.00 Ķemeros, dabas izglītības centrā „Meža māja” putnu būrīšu gatavošana un radošās darbnīcas bērniem.
11.00 – 15.00 Izglītojoša lekcija par pūcēm, to dzīvesveidu, daudzveidību un izpētes darbnīcas par pūču barošanos dabas izglītības centrā “Meža māja”. Lekciju un darbnīcas vadīs Andris Avotiņš.
14.00 – 17.00 Putnu vērošanas ekskursija uz Kaņiera ezeru, Dunduru pļavām un Slampes laukiem (ar autobusu). Pieteikšanās: 26332786.
 
19.aprīlī
9.00 – 12.00 Putnu vērošanas ekskursija kopā ar ornitologu uz Slokas ezeru (pastaiga ar kājām). Lieliska vieta, kur iepazīt dažādās meža putnu balsis. Nepieciešami slēgti apavi iešanai dabā. Ekskursijas vadītājs Jānis Ķuze. Pieteikšanās: 26332786.
11.00 – 16.00 Ķemeros, dabas izglītības centrā „Meža māja” putnu būrīšu gatavošana un mākslinieku Anetes un Uģa Daiņu vadīta keramikas darbnīca, kuras laikā būs iespējams no māla darināt Ķemeru nacionālajā parkā sastopamu putnu figūriņas un svilpauniekus. Darbošanās būs bez maksas, darbnīcas norisi atbalsta Ķemeru nacionālā parka fonds.
14.00 – 17.00 Putnu vērošana no CEMEX putnu vērošanas torņa pie Kaņiera ezera. Šajā laikā tornī būs sastopams ornitologs, kurš stāstīs par ezera apkārtnē redzamajiem putniem.
Dalība visos pasākumos ir bezmaksas. Aicinām izvēlēties apģērbu atbilstoši laikapstākļiem, kā arī ņemt līdzi binokļus un putnu noteicējus.
Putnu dienas organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.
 
 

<< Atpakaļ