20.decembrī dabas izglītības centrā „Meža māja” aicinām apmeklēt atvērto durvju dienu saulgriežu noskaņās15-12-2014

20.decembrī dabas izglītības centrā „Meža māja” notiks atvērto durvju dienas pasākums saulgriežu noskaņās, kur apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādas dabas izziņas aktivitātēs un praktiski darboties radošajās darbnīcās.

Saulgriežu laikā atvērto durvju dienu pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzzināt par saules, mēness un zvaigžņu nozīmi dabā un radošajā darbnīcā būs iespējams izgatavot tradicionālos saulgriežu rotājumus – puzurus un saulītes. Tā kā decembris ir vilku mēnesis un vilks ir 2014. gada dzīvnieks, tad iepazīsim labāk vilku – atklāsim viņa paradumus un kliedēsim dažus mītus.

„Meža mājas” darba laiks sestdien, 20. decembrī būs no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00.

Atvērto durvju dienas pasākumi dabas izglītības centrā „Meža māja” jau kļuvuši par tradīciju – novembra beigās interesenti varēja piedalīties pasākumā „Gatavojamies ziemai”. Gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji ar interesi noklausījās dabas izglītības centra speciālistu stāstījumu par ziemojošajiem putniem, par to barošanu ziemā un to, kurus putnus ziemā nevajag barot. Varēja arī uzzināt, kā dzīvnieki gatavojas aukstajam ziemas laikam - uzaudzē tauciņus, kažoku, maina krāsu, nostiprina vai nosiltina māju, taisa barības krājumus, dodas uz siltajām zemēm vai auksto ziemu pavada ziemas miegā. Ikviens savas zināšanas varēja pārbaudīt, aizpildot darba lapas un krāsojot dažādus dzīvniekus ziemas un vasaras kažokā.

Cilvēks arī ir dabas daļa un gatavojas ziemai līdzīgi kā visas dzīvās būtnes. Tomēr cilvēks ziemai gatavojas vēl arī citādi - radīdams prieku un svētku sajūtu, tādēļ arī pasākuma laikā bija iespēja gatavot Adventes vainagus no dažādiem dabas materiāliem, nenodarot ar to kaitējumu dabai - no bebru nograuzta bērza zariem, no izžāvētām jūraszālēm - pūšļu fukiem, no gliemežvākiem, sīkiem akmentiņiem, sausiem, pārziedējušiem augiem, priežu mizām, kaltētām pīlādžu ogām un ķērpjiem, kuri tika salasīti uz vēja nolauzta koka zara. Netika izmantoti tādi augi, kā staipekņi, kurus nedrīkst lasīt, kā arī ķērpji (kladīnas) un sūnas, kuras lasot tiek bojāta meža zemsedze.

Pasākumu rīko Ķemeru nacionālā parka fonds Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta „Dabas izglītības centra „Meža māja” darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai” ietvaros, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

Uz tikšanos Meža mājā!

Ieva Lazda un Ilze Vanaga
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģionālās administrācijas