Engures novads

4. un 5.oktobrī notiks rudens Putnu vērošanas dienas24-09-2014

Tuvāko nedēļu laikā migrējošie putni dosies tālā ceļojumā, lai bargo ziemu pārlaistu siltākās zemēs, tādēļ 4. un 5.oktobrī Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību rīko tradicionālās rudens Putnu vērošanas dienas. Visā Latvijā notiks dažādi pasākumi – putnu vērošanas ekskursijas kopā ar profesionāliem ornitologiem, putnu barotavu gatavošana un radošās darbnīcas bērniem. Pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Dalībai ekskursijās aicinām pieteikties iepriekš, jo vietu skaits ir ierobežots. Visas ekskursijas un darbnīcas ir bez maksas. Pasākumu apmeklētājus aicinām izvēlēties ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī ņemt līdzi binokli, putnu noteicējus un uzkodas pusdienām.
 
Pasākumu programma Ķemeru nacionālajā parkā:
4.oktobris
  • 9:00 – 13:00 Putnu vērošanas ekskursija uz Kaņiera ezeru, Dunduru pļavām un Slampes laukiem (ar autobusu). Izbraukšana no Ķemeru stacijas laukuma 8.50, izbraukšana no Meža mājas 9.00. Nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs, noderēs arī līdzi paņemtas uzkodas. Pieteikšanās un papildu informācija pa tālr.: 26332786.
  • 11.00 – 15.00 dabas izglītības centrā „Meža māja” Ķemeros putnu barotavu gatavošana un radošās darbnīcas.
  • 10:00-15:00Putnu vērošana no CEMEX putnu vērošanas torņa. Šajā laikā tornī būs sastopams ornitologs, kurš stāstīs par apkārt redzamajiem putniem. Tornis atrodas Kaņiera Riekstu pussalā, jāseko norādei Lapmežciema–Antiņciema ceļa malā.
 
5.oktobris
  • 9:00 – 13:00 Putnu vērošanas ekskursija uz Kaņiera ezeru, Dunduru pļavām un Slampes laukiem (ar autobusu). Izbraukšana no Ķemeru stacijas laukuma 8.50, izbraukšana no Meža mājas 9.00. Nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs, noderēs arī līdzi paņemtas uzkodas. Pieteikšanās un papildu informācija pa tālr.: 26332786.
  • 11.00 – 15.00 dabas izglītības centrā „Meža māja” Ķemeros putnu barotavu gatavošana un radošās darbnīcas.
 
Visu pasākumu programma meklējama Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv vai Latvijas Ornitoloģijas biedrības mājas lapā www.lob.lv 

<< Atpakaļ