Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz Zaļajām pēcpusdienām Engurē, Lapmežciemā un Smārdē18-01-2018

Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) Pierīgas reģionālās administrācijas darbinieki februārī un martā Engures novada iedzīvotājus aicina uz atkalredzēšanos Zaļajās pēcpusdienās – 7. februārī plkst. 15.00 Engures saieta namā, 21. februārī plkst. 15.00 Lapmežciema muzejā, 7. martā plkst. 14.00 Smārdes pagasta bibliotēkā. Zaļajās pēcpusdienās Engurē un Lapmežciemā piedalīsies arī Engures novada domes pārstāvji, sniedzot jaunāko informāciju par novada attīstības plāniem.

Iedzīvotājiem tā būs iespēja klātienē satikt Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) pārstāvjus, uzdot sev interesējošus jautājumus, nepastarpinātā veidā uzzināt jaunāko informāciju par aktualitātēm dabas aizsardzībā. Pārvalde katrā Zaļajā pēcpusdienā iedzīvotājiem cenšas sniegt informāciju par aktualitātēm, kas skar tieši viņu dzīvesvietu. Līdz ar to šogad Zaļajā pēcpusdienā Engurē un Lapmežciemā piedalīsies arī pārstāvji no Engures novada domes, informējot par topošajiem labiekārtojamiem un dabas vērtību apsaimniekošanu piekrastē. Savukārt Smārdes iedzīvotāji varēs uzzināt par ĶNP hidroloģiskā režīma atjaunošanas darbiem, kas nupat sākušies pagasta teritorijā.

Reaģējot uz iedzīvotāju lielo interesi pērnajos gados, šogad Zaļajā pēcpusdienā Lapmežciema muzejā kopā ar Pārvaldes darbiniekiem viesosies arī vadošais kormorānu pētnieks Latvijā Kārlis Millers, kurš pastāstīs sīkāk par jūras kraukļu jeb kormorānu populācijas izplatības tendencēm Kaņiera ezerā un Latvijā kopumā. Iedzīvotāji varēs noskaidrot arī, kā aktīvāk iesaistīties dažādos dabas saglabāšanas pasākumos – talkās, dabas pētījumu programmās un citās aktivitātēs.

“Katrā tikšanās reizē iedzīvotājiem cenšamies sniegt informāciju par aktualitātēm, kas skar tieši viņu dzīvesvietu. Tomēr, tā kā nupat ar vērienīgu zinātniski praktisku konferenci esam noslēguši ĶNP 20. jubilejas gadu, apkopojot šajā laikā paveikto dažādās jomās, šoreiz ikviens Zaļo pēcpusdienu apmeklētājs varēs iepazīties arī ar īsu konferencē aplūkoto tematu kopsavilkumu,” uzsver Pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

Līdzīgas tikšanās Pārvalde organizē arī citās ĶNP vietās. Zaļā pēcpusdiena jau aizvadīta Slampē. Savukārt 25. janvārī plkst.12.30 tā notiks Tīreļu bibliotēkā, 26. janvārī plkst. 17.00 – Ķemeru pamatskolā, 31. janvārī plkst.15.00 – Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Kauguru bibliotēkā, 15. februārī plkst.16.00 – Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Alberta Kronenberga Slokas bibliotēkā.

Zaļās pēcpusdienas Pārvalde organizē jau vairāk nekā piecus gadus, lai varētu klātienē satikt un uzrunāt īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un to tuvumā dzīvojošos iedzīvotājus un sīkāk pastāstīt par tobrīd notiekošajām vai plānotajām aktualitātēm konkrētajā teritorijā.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ralle