Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju diena – īpaši draudzīga Engures novada iedzīvotājiem19-04-2018

Lai popularizētu Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības un tūrisma iespējas, sestdien, 5. maijā, Dabas aizsardzības pārvalde ikvienu interesentu aicina uz ikgadējo Ceļotāju dienu Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP). Īpaši padomāts būs arī par vietējiem nacionālā parka iedzīvotājiem, piedāvājot bezmaksas transportu nokļūšanai it visās Ceļotāju dienas norises vietās.

Šogad Ceļotāju dienas devīze būs “Rīts pie jūras, pusdienlaiks kūrortā, vakars laukos pie pasaciņas”, dažādos pārgājienos, velobraucienos un aktivitātēs – kopumā vairāk nekā 20 īpašos piedāvājumos bez maksas vai arī par draudzīgām cenām – ļaujot iepazīt ĶNP dabu un kultūrvēsturi gan jūras piekrastē, gan vēsturiskajā Ķemeru kūrortā, gan arī apmeklētājiem līdz šim salīdzinoši mazāk zināmajās Dunduru pļavās un to apkārtnē.

Vairākas Ceļotāju dienas aktivitātes notiks arī Engures novadā. Pirmo reizi plašākai auditorijai tiks organizēts pārgājiens “Latviešu filmu un citas neparastas noskaņas jūras krastā no Ragaciema līdz Jaunķemeriem”. Tā laikā gida vadībā būs iespēja iepazīt divus jaunus ĶNP pārgājienu maršrutus – daļu no “Jūrtakas” pārgājienu maršruta gar Baltijas jūras piekrasti, kā arī akcijas “Goda aplis” ietvaros 14. aprīlī svinīgi atklāto maršrutu “Kino pieturvietas”.

Pie Zivju namiņa Lapmežciemā no plkst. 12.00 ceļotājus gaidīs garda uz ugunskura vārīta zupa. Savukārt Smārdes pusē no plkst. 10.00 līdz 17.00 apmeklētāji būs laipni gaidīti “Saules ceplī”, kur kopā ar mākslinieci Madaru Bartkeviču varēs uzzināt par melnās keramikas tapšanas procesu; kā arī no 11.00 līdz 19.00 atpūtas bāzē “Valguma Pasaule”, kas tikai šajā dienā bez maksas piedāvās iepazīt pasaulē slavenā fotomākslinieka Andra Apses lielformāta foto stāstus brīvdabā pie Valguma ezera.

Ņemot vērā “Zaļo pēcpusdienu” laikā paustos lūgumus padarīt Ceļotāju dienas aktivitātes pieejamākas tieši vietējiem iedzīvotājiem, Ceļotāju dienā ikvienam būs iespēja nokļūt arī attālākās un sarežģītāk sasniedzamās ĶNP vietās. Visas dienas garumā ĶNP teritorijā kursēs divi bezmaksas autobusi ar savstarpēji saskaņotiem maršrutiem un atiešanas laikiem. Viens autobuss kursēs maršrutā “Ķemeri – Jaunķemeri – Ragaciems – Ķemeri – Smārde – Ķemeri”, savukārt otrs – maršrutā “Smārde – viesu nams “Pilsētnieki” (Slampe) – Džūkstes pasaku muzejs – Dunduru pļavas – Smārde”.

Piemēram, Ragaciema, Lapmežciema un Bigauņciema iedzīvotāji šajā dienā varēs piedalīties ne tikai Ceļotāju dienas norisēs savā tuvākajā apkārtnē, bet arī ērti nokļūt gan uz pasākumiem Jaunķemeros un Ķemeros, gan Smārdes apkaimē, gan arī attālākajā ĶNP daļā – Slampes, Džūkstes un Dunduru pļavu apkārtnē.

Ieskatam viens Ceļotāju dienas plānojuma piemērs ĶNP piekrastes iedzīvotājiem, kuri vēlētos izmantot bezmaksas autobusu:
10:30 Autobuss no Ragaciema (arī Lapmežciema un Bigauņciema) aizved uz “Meža māju” Ķemeros, kur notiks pirmais restorānu brīvdabas pasākums Jūrmalā “Jūrmalas brokastis mežā” un būs pieejama arī plaša ekskursiju, izzinošu aktivitāšu un radošo darbnīcu programma; vai arī uz Smārdes apkārtni – “Valguma Pasauli” vai “Saules cepli”
12:36 Autobuss no “Meža mājas” (12:56 no Saules Cepļa, 12:58 no Valguma Pasaules) dodas uz Smārdes staciju
13:05 Smārdes stacijā pārsēšanās otrā autobusā, lai dotos uz viesu namu “Pilsētnieki” Slampes pusē, kur iespējams cienāties ar soļanku un piedalīties radošajās darbnīcās.
14:23 Autobuss no “Pilsētniekiem” aizved uz Dunduru pļavām – dalība izziņas aktivitātēs vai pārgājienā “Mitrāji mūsu nākotnei” plkst. 15:00 (iepriekš jāpiesakās!)
Pēc pārgājiena autobuss no “Pilsētniekiem” dodas uz Džūkstes pasaku muzeju, kur notiks noslēguma pasākums (bada pankūku cepšana, leļļu teātris, kukaiņu gaismošana muzeju dārzā, u.c.). Pēc pasākuma ar autobusu plkst. 21:35 došanās mājup.

Ir iespējams pēc savas izvēles veidot arī citādu pasākumu programmu atbilstoši katra vēlmēm un interesēm. Pilna pasākuma programma, kā arī autobusu saraksti pieejami www.daba.gov.lv – Aktualitātes – Ķemeru Ceļotāju diena. Jautājumu gadījumā var zvanīt arī pa telefonu 26424972.

Papildu informācija:
Agnese Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja
agnese.balandina@daba.gov.lv
Tālr. 26424972