Engures novads

Ķemeru Nacionālajā parkā atzīmēs Eiropas dabas un nacionālo parku dienu22-05-2017

Atzīmējot Eiropas dabas un nacionālo parku dienu, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Pierīgas reģionālās administrācijas dabas izglītības centrs “Meža māja” sestdien, 27. maijā, plkst. 12.00 gan lielus, gan mazus interesentus aicina uz parku dienai veltītu pasākumu Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Kaļķī (Jelgavas novada Valgundes pagastā). Šogad parku diena veltīta tematam “Mainās klimats, mainās daba un nacionālie parki”.

Pasākumā dabas izziņas aktivitātēs, spēlēs un radošajās darbnīcās ikviens interesents varēs iepazīt tuvāk ĶNP teritorijas daudzveidīgās dabas bagātības un to nozīmi cilvēku dzīvē, kā arī klimata izmaiņu ietekmi uz dabas vērtībām. Tā kā šogad ĶNP svin 20 gadu jubileju, daļa aktivitāšu notiks arī jubilejas zīmē, aicinot uzzināt vairāk, kas parkā noticis pēdējo 20 gadu laikā un kādas pārmaiņas parku sagaida nākotnē.
 
Pasākums būs iespēja neformālā gaisotnē tikties ar Pierīgas reģionālās administrācijas darbiniekiem un uzdot jebkurus interesējošus jautājumus par ĶNP, uzzināt visu aktuālo par parka infrastruktūru, citiem pasākumiem un dabas izziņas nodarbībām, tādēļ pasākumā īpaši gaidīti būs vietējie tuvākās apkārtnes iedzīvotāji.
 
“Rīkojot pasākumu tieši Kaļķī – Ķemeru Nacionālā parka dienvidaustrumu spārnā – aicinām parka apmeklētājus šo teritoriju iepazīt no cita skatupunkta. Arī šai parka daļai ir savi stāsti, sava burvība un neapšaubāmi – vērtības, kuras savulaik nolemts saudzēt un saglabāt. Ceram pasākumā ieraudzīt gan vietējos iedzīvotājus, kuriem šī būtu iespēja vairāk uzzināt par savu dzīvesvietu un aktualitātēm, kas to skar, gan parka viesus, kuriem pasākums un tā norises vieta varētu pavērt jaunus izpētes apvāršņus. Tā būs iespēja uzzināt gan par parka nozīmi dabas daudzveidības saglabāšanas kontekstā, gan dažādajām tūrisma iespējām, ko tas sniedz. Parka piedāvājums nesākas un nebeidzas ar Lielā Ķemeru tīreļa laipas apskati, piedāvājumā ir vairāk nekā 20 dažādu tūrisma objektu, taku, torņu un citu lietu,” uzsver dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.
 
Nokļūšanai pasākuma vietā galvenais orientieris ir autoceļu P101 (t.s. “Kalnciema šosejas”) un A9 (Liepājas šosejas) krustojums. Iebraucamais ceļš, kas ved uz pasākuma vietu, atrodas aptuveni 400 m no krustojuma, autoceļa A10 (Ventspils šosejas) virzienā. Lūgums sekot norādēm, kas būs izvietotas apkārtnē. Pasākums notiks brīvā dabā (pļavā), tādēļ lūgums ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Sīkāka informācija pa tālr.: 29149365.
 
Eiropas dabas un nacionālo parku diena tiek svinēta kopš 1999. gada ar mērķi pievērst uzmanību šo aizsargājamo dabas teritoriju pastāvēšanai un nozīmei. Šajā dienā ik gadu visā Eiropā tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai iepazīstinātu sabiedrību ar vides aizsardzības nozīmi, dabas vērtībām un dabas retumiem. DAP parku dienu ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm atzīmē visā Latvijā. Sīkāka informācija par citās īpaši aizsargājamās teritorijās notiekošajiem pasākumiem atrodama
 
https://daba.gov.lv/public/lat/zinas/
 
Vairāk informācijas par Eiropas dabas un nacionālo parku dienu, kā arī citviet Eiropā gaidāmajiem pasākumiem un aktivitātēm: http://www.europarc.org/nature/european-day-parks/

Papildu informācija:
Agnese Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja
Tālr.:26424972
E-pasts: agnese.balandina@daba.gov.lv
 
 

<< Atpakaļ