Engures novads

Ķemeru Nacionālajā parkā Starptautisko Zemes dienu atzīmēs ar pasākumu “Plastmasas atkritumiem – NĒ”19-04-2018

Atzīmējot Starptautisko Zemes dienu, kas šogad veltīta plastmasas piesārņojuma draudu mazināšanai, Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Meža māja” svētdien, 22. aprīlī, plkst. 11.00, aicina ikvienu interesentu uz pasākumu „Plastmasas atkritumiem – NĒ!”. Pasākums notiks Ķemeru Nacionālajā parkā, “Meža mājā”, Ķemeros. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Starptautiskā Zemes diena ir pasaulē svarīgākais ikgadējais pasākums, kas mēģina paplašināt cilvēku izpratni par mūsu planētas Zemes dabisko vidi. Šogad tā globāli pievērsīsies plastmasas piesārņojuma problēmai.
 
Pasākuma pirmajā daļā no plkst. 11.00 līdz 11.30 plānota izglītojoša nodarbība “Plastmasa mūsu dzīvē”, kuras mērķis būs vērst sabiedrības uzmanību uz bīstamajiem plastmasas patērēšanas ieradumiem un to sekām. Otrajā daļā, kas būs veltīta plastmasas pārstrādei, apmeklētājiem būs iespēja veidot suvenīrus no otrreizēji izmantojamiem plastmasas iepakojumiem. Tādēļ ikviens pasākuma apmeklētājs aicināts paņemt līdzi uz pasākumu kādu izskatīgu plastmasas atkritumu, ko pielietot radošajā darbnīcā. Pasākumā būs arī izglītojošas spēles un uzdevumi.
 
 “Ik gadu Ķemeru Nacionālā parka teritorijā savācam vairākas tonnas atkritumu. No tiem lielāko daļu veido tieši plastmasas izstrādājumi. Lai arī ikdienas lietošanā plastmasa ir ērta, daudziem vēl arvien nav izpratnes par tās nodarīto kaitējumu videi un cilvēka veselībai. Tieši tādēļ ceram pasākuma apmeklētājiem likt aizdomāties par šīs problēmas nopietnību un aicināt cilvēkus domāt ilgtspējīgāk,” skaidro pasākuma idejas autore, dabas izglītības centra “Meža māja” dabas izglītības darba speciāliste Aija Balandiņa.
Viņa skaidro, ka pasaule patlaban stāv būtiska nākotnes izaicinājuma priekšā – nepieciešams ne vien radikāli samazināt plastmasas ražošanas apjomus, veidus un patēriņu, bet arī būtiski mainīt tās izmantošanas un pārstrādes scenārijus un izpratni par plastmasas radītajiem draudiem. Starptautiskais Zemes dienas tīkls šogad cer rast sabiedrības atbalstu globālajiem centieniem likvidēt vienreiz lietojamos plastmasas iepakojumus, kā arī pievērsties problemātikai, kas saistīta ar plastmasas iznīcināšanu un tās atstāto ietekmi kā uz cilvēku, tā dabas veselību, tostarp jūru, upju un ezeru piesārņojumu un savvaļas dzīvnieku apdraudējumu. 
 
Zemes dienu 22. aprīlī ik gadu atzīmē 193 valstis visā pasaulē. Apvienoto Nāciju Organizācija 22. aprīli par Starptautisko Zemes dienu noteica 2009. gadā, taču Zemes dienas ideja pirmo reizi publiski tika pausta jau 1969. gadā UNESCO konferencē Sanfrancisko, ASV.
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Ralle
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja”
Dabas izglītības darba speciāliste
Tālr.: 28611079
 
Papildu informācija:
Aija Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja”
Dabas izglītības darba speciāliste
Tālr.: 29149365
 
 

<< Atpakaļ