Šo sestdien, 22. septembrī, notiks novada piekrastes sakopšana19-09-2018

22. septembrī no pl. 10.00 līdz 14.00 notiks Engures novada piekrastes sakopšanas talka. Vides izglītības fonds un kampaņa “Mana jūra” ikvienu aicina pievienoties "Piekrastes Tīrradē" – iniciatīvai, kuras laikā kopīgiem spēkiem tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste.

• 1. septembrī tiks sakopta Liepājas, kā arī Rucavas, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novada jūrmala;
  • 8. septembrī - Ventspils un Ventspils novada piekraste;
  • 15. septembrī Tīrrade norisināsies Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novadā;
  • 22. septembrī - Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novadā;
  • 29. septembrī – Latvijai tiks uzdāvināta tīra Jūrmalas un Rīgas piekraste.
“Mēs esam pieraduši, ka pludmale ir teju rokas stiepiena attālumā, mēs to uztveram par pašsaprotamu un mums piederošu vērtību, iespējams tāpēc daudzi no mums pret to izturas nevērīgi. Taču tāpat kā jebkuras attiecības, arī attiecības ar jūru ir jākopj un šoreiz es vēlos jūs uzrunāt to darīt, piedaloties Tīrradē, kad ikvienam no mums ir iespēja sakopt to, kas palicis pēc nevērīgām attiecībām ar jūru. Nevis nomest, bet pacelt, nevis atstāt, bet satikt!” saka Kristīne Virsnīte, TV raidījuma vadītāja, viena no Piekrastes Tīrrades vēstnesēm.

Visos novados sakopšanas darbi ritēs pēc vienota plāna, tie sāksies 10.00 un noslēgsies 14.00. Noteiktajā datumā 10.00 “Tīrrades” dalībniekam jāierodas izvēlētajā vietā, kur viņu sagaidīs kāds no “Piekrastes Tīrrades” posmu koordinatoriem, kurš ikvienam izsniegs maisus un cimdus, instruēs par drošību un sakopšanas darbu plānu.Katram “Piekrastes Tīrrades” dalībniekam tiks piešķirti divi dažādi maisi, viens no tiem būs domāts plastmasas atkritumiem, savukārt otrs – visiem pārējiem. Sadarbībā ar AS “BAO” būs iespēja bīstamos atkritumus nodalīt no pārējiem, novietojot tos atsevišķos konteineros.

Iniciatīva “Piekrastes Tīrrade” ir simboliska dāvana Latvijas valsts simtgadē, un tajā piedalīties aicināts ikviens, kam rūp tīra jūras piekraste, iepriekš reģistrējoties mājas lapā www.tirrade.lv. Darbi tiks uzsākti jau 1. septembrī, sakopjot Liepājas, kā arī Rucavas, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novada jūrmalu.

Iniciatīvas nosaukums “Piekrastes Tīrrade” ietver vārdu, kas ticis radīts īpaši šim pasākumam. “Tīrrade” ir saliktenis, ko veido divi vārdi – “tīrs” un “radīt”. Tādejādi iniciatīvas autori vēlas uzsvērt, ka tos vieno un iedvesmo ideja par tīras vides radīšanu, vīzija par tīru un sakoptu piekrasti.

Piekrastes Tīrrade notiek katru sestdienu sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, Latvijas Ekoskolām un ikvienu, kam rūp tīra vide.

Lai uzzinātu vairāk un reģistrētos dalībai Piekrastes Tīrradei -  www.tirrade.lv