Engures novads

Zaļā pēcpusdiena Lapmežciema muzejā14-02-2019

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dažādām Latvijas dabai neraksturīgām augu un dzīvnieku sugām, Dabas aizsardzības pārvalde 28. februārī plkst. 16.00 Lapmežciema muzejā aicina uz izzinošu pasākumu “Svešinieki Latvijas dabā. Vai tie mūs apdraud?”. Uz pasākumu mīļi gaidīti Lapmežciema un apkārtnes iedzīvotāji, kā arī jebkurš cits interesents.

Pasākumā palūkosimies uz Latvijas dabu no pavisam neierasta skatu punkta, šoreiz iepazīstot nevis Latvijas dabai raksturīgās augu un dzīvnieku sugas, bet gluži pretēji – svešās. Skaidrosim, kā tās šeit atceļojušas, kādu ietekmi atstāj uz mūsu dabas vērtībām un ko ar tām iesākt. Mūsu uzmanības lokā nonāks gan bēdīgi slavenais Sosnovska latvānis un Spānijas kailgliemezis, gan tautā mazāk zināmas invazīvās sugas, kas mūsu ainavā jau ir tik pierastas, ka daudziem nemaz nešķiet svešas, piemēram, krokainā roze.
 
Bieži vien invazīvās sugas dabā ieviešas un strauji izplatās cilvēku nezināšanas dēļ, it īpaši bīstami tas ir teritorijās, kuras dibinātas, lai aizsargātu dabas vērtības un veicinātu to saglabāšanu, piemēram, nacionālajos parkos. Tieši tādēļ pasākumā īpaši pievērsīsimies arī jautājumiem, kā ikviens no mums var sekmēt svešo “ciemiņu” neieviešanos vai tālāku neizplatīšanos.
 
Pasākumā interesenti neformālā gaisotnē varēs uzzināt arī par 2019. gadā plānotajām Dabas aizsardzības pārvaldes aktualitātēm, kā arī daudzveidīgajām iespējām iesaistīties dažādos dabas saglabāšanas pasākumos – talkās, dabas pētījumu programmās u.c.. Ikviens būs aicināts Pārvaldes darbiniekiem uzdot arī sev interesējošos un aktuālos jautājumus.
 
Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapa.

<< Atpakaļ