Engures novads

Engures kultūras nams


 
 
 
 
Engures kultūras nama celtniecība uzsākta 1959.gadā. Jaunā kultūras nama būvniecību pabeidza 1962.gadā. tajā bija gan kolhoza kantoris, gan nodarbību telpas, gan zāle ar 600 sēdvietām.
 
Šobrīd kultūras namā strādā divi radošie darbinieki: kultūras nama vadītāja Nora Kukuvass, darbojas 7 kolektīvi un 5 interešu grupas. Tie ir- jauniešu deju kolektīvs UNGURS, senioru līnijdejotāju grupa „Dzintarkrasts”, senioru Eiropas deju kopa "Rudens ritmi", dziedošā apvienība „Jūras vējš” , ritma deju pulciņš bērniem un jauniešiem „ Zelta pērle”, vidējās paaudzes deju kolektīvs JADALS, kā arī senioru veselības vingrošana, galda spēļu interesentu nodarbības, zumbas deja, Jogas nodarbības, un karate – do sporta grupa - kurā apgūst cīņas mākslu gan mazi, gan lieli.
 
Kultūras namā ir skatītāju zāle ar 400 sēdvietām, TLMS ''Engure'' nodarbību telpa, jauniešu deju kolektīva telpa, tērpu noliktavas un administrācijas telpas. Kultūras namā atrodas arī bibliotēka, interneta punkts un Engures pagasta pārvaldes administrācijas telpas.
Apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām ierīkotas slīpās uzbrauktuves.
 
2013.gadā realizēts projekts „ Apskaņošanas aparatūras iegāde Engures novada Engures kultūras nama pasākumiem”.
2014.gadā realizēts projekts „ Tautas tērpu un apavu iegāde Engures kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvam”.
Kopš 2014.gada 1.augusta Engures kultūras nama pakļautībā ir Saieta nams. Saieta nams atrodas atjaunotā Krišjāņa Valdemāra 1875.gada dibinātā Engures jūrskolas ēkā. 2010.gadā Latvijas Lauku attīstības programmas 2007. – 2013.g. pasākuma 321 „Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem” ietvaros, ēka ir rekonstruēta.
 
2014. gadā tika veikti Engures kultūras nama piegulošās teritorijas labiekārtošanas darbi, ierīkots skvērs- novietojot tā centrā 1980.gadā atvesto un ciema centrā uzstādīto lielo akmeni, kas simbolizē mūsu piekrastes akmeņaino jūrmalu.
Kultūras namu un kultūras dzīvi Engurē gadu gaitā vadījuši:
 • Ojārs Majors (….līdz 1969.)
 • Ligija Krāģe (1969-1970)
 • Dzintars Liepiņš (1970.-1976.)
 • Mārtiņš Andersons (1976.-1980.)
 • Vija Veita (1980.-1992.)
 • Marija Tohva (1992.-1997.)
 • Baiba Dorne (1997.-1999.)
 • Sibilla Antiņa (1999.-2006.)
 • Indra Gīle (2006.-2012.)
 • Baiba Dorne (2012.-2016.)
 • Linda Straumere (2016.-2017.)
 • Nora Kukuvass (kopš 2017.)
 
Jauniešu deju kolektīvs UNGURS
 
Dibināts 1979.gadā. Daudz augstu sasniegumu un interesantu piedzīvojumu ir kolektīva azotē. Ar prieku un gandarījumu apmeklēti gandrīz visi Latvijas Dziesmu un deju svētki. Šobrīd kolektīvs gatavojas XI Skolēnu dziesmu un deju svētkiem. Vienmēr aktīva līdzdalība kultūras nama koncertos, svētkos un pasākumos.
Kolektīvs pats saka, ka “vāveres lido kāsī!” Nu ko tu jaunam padarīsi!?!
Vadītāja Evija Bērziņa.
 
 
 
Vidējās paaudzes deju kolektīvs JADALS
 
2013.gada janvārī Engures kultūras namā darbu uzsāka vidējās paaudzes deju kolektīvs . Jau 2014.gada pavasarī deju skatē kolektīvs saņēma pirmās pakāpes diplomu. Pašreiz kolektīvā ir 29 dalībnieki un visi ir aizrautīgi, aktīvi un brīnišķīgi dejotāji, ar kuru līdzdalību tapa 2014.gada Engures kultūras nama Līgo svētku uzvedums „Īsa pamācība mīlēšanā!”.
2014.gadā realizēts projekts „ Tautas tērpu un apavu iegāde Engures kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvam”.
Vadītāja Evija Bērziņa.
 

 
 
 
 
Senioru līnijdejotāju grupa „Dzintarkrasts”
 
Līnijdejas ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids tiem, kam patīk laba mūzika un dejošana. Dejojam dažādu stilu dejas-country, cha-cha-cha, polkas un valšus. Lai dejotu, vajag tikai labu garastāvokli un dejotprieku, bet partneris nav nepieciešams. Visā pasaulē līnijdejas dejo gan bērni, gan jaunieši, gan seniori. Lieliski varam sadejoties ar dejotājiem no dažādām valstīm. Un mūsējiem ne viens viens uzvaras kauss jau kabatā!
Vadītāja Gita Sokolovska
 
 
 
 
Senioru Eiropas deju kopa "Rudens ritmi"
 
Senioru dejas ievēro vecāku cilvēku vajadzības. Cilvēki tiek aktivizēti fiziski un garīgi, tiek pārvarēta pasivitāte un izolācija. Šajās dejās nav nepieciešams partneris. Dejas ļauj atraisīties, sajust savu ķermeni un izbaudīt kopā būšanas prieku saskarsmē ar citiem. Ar dejas palīdzību tiek uzlabota ne tikai senioru veselība, bet arī nodrošināta nepieciešamā socializēšanās, kas jau pati par sevi uzlabo senioru dzīves kvalitāti. Tā ir atpūta pēc ikdienas darbiem, kad var padomāt par sevi un gūt gandarījumu, ko dod kustības. Tas ir patiess atpūtas noslēpums. Vadītāja Rima Mortuļeva
 
 
 
 
Senioru dziedošā apvienība „Jūras vējš”
 
Dibināts – 2003.gada 8.maijā - "...lai ar kādi vēji pūš, visi pūtīs pāri"-ar šādu devīzi jau devīto rudeni kopā sanāca Engures senioru dziedošā apvienība "Jūras vējš". Desmit dzīves pieredzes bagāti, stalti un iznesīgi kungi, smaidošas dāmas, kurus vieno mīlestība uz dziesmu. Ir pieskandināta Latvija no Pāvilostas līdz "Brakiem" Vidzemē, no Vecpiebalgas līdz Tamperei Somijā. Dziedātāji var lepoties, jo zina, kas ir darbs ierakstu studijā, kā rezultātā ir tapuši divi dziesmu diski. Tie ir guvuši atzinību tālu aiz Latvijas robežām. Šobrīd senioru balsīm pievienojas arī jaunākas balsis un ansamblis pārtop par „Ziemeļvēju”. Laipni aicināti pievienoties! Vadītāja Iveta Ingevica-Bērziņa.
 
 
 
 
 
Ritma deju pulciņš bērniem un jauniešiem „Zelta pērle”
 
Mācamies dejot dažādos stilos. Visi dalībnieki apgūst ritma izjūtu, kustību koordināciju, stāju un skatuves kultūru. Pusaudžiem dejošana sniedz kolektīvo grupas sajūtu un drosmi dejot arī vienam. Attīsta locītavu elastību, spēku un muzikalitāti. Kustība un deja veido cilvēka plastiku, veicina harmoniju un skaistumu.
Vadītāja Rima Mortuļeva
 

 
 
 
Tautas lietišķās mākslas studija „Engure”
 
Dibināta 1970.gada 22.novembrī. Kolektīvā pašreiz ir 21 dalībnieks. Aktuāla ir aušana, adīšana, tamborēšana, pīšana un citi rokdarbu veidi. Studijas telpās ir vairākas stelles. Darbi tiek izstādīti dažādu Latvijas pilsētu izstādēs un apmeklēti gadatirgi. Vai tev patīk rokdarbi? Nāc un pievienojies!
Vadītāja Sarmīte Čikste.
 
 
 
 
Ansamblis KOLĒĢI
 
Dibināts 1964.gada 10.jūlijā. Un tā dibinātājs un vadītājs Nikolajs Tohvs ansamblī spēlē jau no pirmsākumiem. Ansambļa dalībnieki bijuši dažādi mākslinieki. Darbojušies sākotnēji Kandavā, arī Murjāņos, līdz ceļš atvedis uz Enguri. Ansamblim pievienojušies vietējie mūziķi Atis Bērziņš un Ainārs Antiņš, kas ir arī “Kolēģu” patreizējā sastāvā. Pašlaik kolektīvs pats izvēlas repertuāru, izlemj, kur un kad spēlēt, protams, turpinot sadarboties ar kultūras namu.
 
 
 
 
 
Interešu nodarbības
 • senioru veselības vingrošana - fiziskās aktivitātes ļauj saglabāt neatkarību un vispārējo veselību. Uzlabo asinsriti, trenē sirds muskuļus, kā arī padara vieglāku ikdienas darbu veikšanu.Kustības tiek veiktas lēni, kontrolējot vingrojuma izpildi. Tā tiek nostiprināta veselība un izvairīšanās no traumām. Nodarbībā ir iekļauts: iesildošā daļa, koordinācijas un līdzsvara vingrojumi, spēka vingrojumi, stiepšanās vingrojumi. Nodarbības uzlabo muskuļu lokanību, uzlabo locītavu kustīgumu, samazinot to stīvumu; veicina enerģijas pieplūdumu, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Trenere Rima Mortuļeva.
 • galda spēļu interesentu nodarbības- galda tenisa, novusa, dambretes un citu galda spēļu entuziasti un interesenti trešdienu vakaros kvalitatīvi pavada savu brīvo laiku, kā arī apgūst papildus iemaņas un uzlabo savu sniegumu. Treneris Viktors Kronbergs.
 • zumbas deja ir nodarbība pret nomāktību un sagurumu. Zumba ir Latīņamerikas iedvesmota deju fitnesa nodarbība, kas ar savu enerģiju un dinamiku aizrauj cilvēkus. Nav vajadzīgas iepriekšējas zināšanas deju mākslā. Visi spēj vienlīdz ātri iekļauties zumbas nodarbību ritmā. Zumbas nodarbības lieliski noņem ikdienas stresu un nogurumu, nostiprina sirdsdarbību, kā arī trenē visa ķermeņa muskulatūru. Nodarbību laikā tiek sadedzinātas ap 700 kalorijas. Trenere Rima Mortuļeva.