Engures novads

Engures Saieta nams

 
Saieta namā atrodas tūrisma informācijas punkts, izstāžu zāle, kurā regulāri tiek organizētas dažādas izstādes.  Vēstures ekspozīcija, kas veltīta Engures jūrskolas un pagasta vēsturei.  Notiek laulību cermonijas un ir iespējams izīrēt telpas semināriem, konferencēm, apmācībām, ģimeņu tradīciju pasākumiem.
  
Atsaucoties Krišjāņa Valdemāra aicinājumam 
 
„Latvji, brauciet jūriņā, 
Zeltu krājiet pūriņā” arī Engurē 
 
1875. gadā tika nodibināta jūrskola, kurā izglītības diplomu par kabotāžas stūrmaņiem varēja iegūt jaunieši no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas. Daudzi izcili jūrasbraucēji un kapteiņi šeit ieguva savu pirmo izglītības diplomu.
Pēc nostāstiem skola bija iekārtota Kurzemes hercoga Jēkaba laikā uzceltajā mūra ēkā, kura bija pirmā šāda tipa celtne Engures ciemā. Jūrskola  šeit pastāvēja līdz 1915. gadam.
 
  
 
2010. gadā Latvijas Lauku attīstības programmas 2007. – 2013.g. pasākuma 321 „Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem” ietvaros ēka ir rekonstruēta un šeit atrodas Saieta nams.
 
Engures Saieta namā darbojas izstāžu zāle, ir apskatāma piemiņas ekspozīcija Engures jūrskolai un pagasta vēsturei. Saieta nama lielā zāle tiek piedāvāta sapulču, semināru, informatīvu un saviesīgu pasākumu organizēšanai.
 
 
Adrese: Jūras iela 114, Engure, Engures novads LV 3113 
Tālrunis: 24400170, 26323201
E-pasts: saietanams@enguresnovads.lv
Socīālie tīkli: Facebook