Engures novads

ERASMUS+ starptautiskie projekti

Engures novada jauniešiem ar Eiropas fondu un pašvaldības atbalstu ir iespēja iesaistīties ERASMUS+ apmaiņas projektos,  pašiem rakstīt un organizēt ERASMUS+ apmaiņas projektus, kā arī iesaistīties brīvprātīgajā darbā Eiropas valstīs.
 
2016. gadā Engures novada jauniešiem tika dota iespēja iesaistīties trijos ERASMUS+ starptautiskās apmaiņas projektos:
  • Engures novada jauniete Krista Ošniece iesaistījusies ERASMUS+ sociālās uzņēmējdarbības projektā "Alternative B – green actions for social change", kas dod iespēju apmeklēt jaunietei mācības Dānijā un Bulgārijā
  • 10 Engures novada jaunieši no Smārdes, Lapmežciema un Engures pagastiem grupas līderes Ilvas Jirgensonas (deju studija "Alegorija") vadībā devās ERASMUS+ neformālās izglītības projektā "Peace" uz Zviedriju
  • Katrīnas Mierkalnes projektā "Be Sporty Be Happy - "Erasmus+" jauniešu apmaiņas projektā Engures novadā, kurā piedalījās jaunieši no Polijas (Dom Kultury Zacisze), Grieķijas (Inter Alia), Lietuvas un Latvijas (tikai no Engures novada)
 
2015. gadā Engures novada jauniešiem tika dota iespēja iesaistīties trijos ERASMUS+ starptautiskās apmaiņas projektos:
  • Francijā projektā "Let`s rise up!"
  • Lielbritānijā "2-Gether-As-1"
  • Latvijā - Engures novadā - "Dance for Peace" (Spānija, Zviedrija, Polija, Latvija - Engures novads) 
2014. gadā Engures novada jaunatnes lietu speciālists piedalījās ERASMUS+ projektu līderu apmācībās Itālijā "Sports Plus: Looking Up for New Goals".
 
2013. gadā sadarbībā Kupišķu pašvaldību tika realizēts ELFLA finansētais projekts „Let The Movement Speak”, kas notika no divām daļām Engures novadā un Lietuvā.
 
KAS IR ERASMUS+ PROJEKTS?
Kā labāko piemēru varam minēt 2015. gadā Milzkalnē aizvadīto ERASMUS+ projektu "Dance for Peace", kurā piedalījās jaunieši no mūsu novada, Spānijas, Zviedrijas un Polijas.  Noskaties video!
 
"Dance for Peace" projektu rīkoja Engures novada Dome sadarbībā ar biedrību "Pozitīvā Doma" un deju studiju "Alegorija" un projekta partneroragnizācijām no Spānijas, Zviedrijas un Polijas. No Eiropas Savienības programmas "Erasmus+" piesaistītais finansējums projektam bija 20 806 eiro.