Engures novads

Par novadu

 
 
Engures novads ir miera osta Baltijas jūras krastā ar labi attīstītu uzņēmējdarbības vidi. Lapmežciemā, Engurē, Smārdē un Ķemeru nacionālā parka teritorijā pieejamas patiesi skaistas tūrisma vietas un unikālas dabas zonas.
Viesiem ir pussimts naktsmītņu, kur  Engures novadā atpūsties, kā arī pieejamas skaistas telšu vietas un piejūras stāvlaukumi. Viens no lielākajiem novada simboliem ir Milzkalns. Ziemā, pateicoties siltumam, kas plūst no jūras, Milzkalnā ir patīkamāka gaisa temperatūra nekā citos Latvijas slēpošanas kalnos, tāpat kalnā ir vislabākais snovborda parks.
Plaši pazīstama ir nocietinātā Šlokenbekas muiža, kuras teritorijā atrodas Ceļu muzejs, bet telpās – šarmantas zāles kultūras pasākumu norisei. Vilinoša ir Valguma pasaules relaksējošā jaunatklātā baskāju taka, kas guvusi Veselības ministrijas atzinību, un apļa labirints. Gada liekākais notikums novada dzīvē ir Zvejnieksvētki, kas katru gadu jūlijā pulcē tūkstošiem viesu Lapmežciemā un Engurē. Jauniešus priecē plašas sporta iespējas - visos trīs novada pagastos ir daudzpusīgi sporta kompleksi, no kuriem visvairāk lepojamies ar grandiozo Lapmežciema sporta centru.
Par novada kvalitātēm liecina arī tas, ka daudzi sirmgalvji izvēlas pavadīt mūža nogali Raudā. Pansionāts „Rauda” ir viens no labākajiem sociālās aprūpes centriem Latvijā.  Izsenis zvejniecība un lauksaimniecība novada teritorijā bijusi izplatītākā rūpala. Makšķerniekiem joprojām lielā cieņā ir zivīm bagātie Engures un Kaņiera ezeri
Lielākie uzņēmumi Engures novadā ir: vācu ceļu būves kompānija „Strabag” , zivju ražotnes cehs „Unda”,  apģērbu ražotne „M.P, socks”, saldētava FFL, degvielas uzpildes stacija MC.
 
 
VIDEO: Uzņēmējdarbība Engures novadā:
 


 
  
Engures novadu raksturo viena no garākajām jūras robežām starp visiem Latvijas novadiem – 56 km. Šeit uz dzīvi ir apmetušies gandrīz 8000 iedzīvotāju, kam ir dota iespēja sūtīt savus bērnus izglītības iestādēs Milzkalnē, Smārdē, Lapmežciemā un Engurē, pēc tautas skaitīšanas datiem iedzīvotāju skaists Engures novadā pēdējos desmit gados ir palielinājies.
Tāpat lepojamies, ka jaunuzceltās Engures mūzikas un mākslas skolas audzēkņi katru gadu ieņem godalgotas vietas republikas konkursos. Novada kultūras dzīve ir enerģiska un sakņota gan nacionālās, gan modernās vērtībās. Īpaši principiāla ir vietējo mērošanās ar spēkiem novada čempionātos basketbolā, futbolā, florbolā, novusā galda tenisā, skriešanā. Engures novadā Šlokenbekas muižā 2014. gadā aizsākās ainaviskais taku skriešanas seriāls Stirnu buks un skriešana ir kļuvusi par vienu no populārākajiem novada sporta veidiem. Katrā pagastā reizi gadā vasarā risinās sporta svētki.
Novada teritoriju šķērso maģistrālie autoceļi Rīga – Ventspils, Jūrmala – Kolka,
 vilciena līnija Rīga – Tukums, bet gar jūru kursē starppilsētu autobusi. Darbību tuvākajā nākotnē sola uzsāk lidosta „Airport Jurmala”, kas lidlaukā investējuši vairākus miljonus eiro, tostarp izbūvējot fantastisku pasažieru termināli,  plānojot sākt starptautiskus pasažieru un kravu pārvadājumus.
 
Laipni aicinām visus apmeklēt Engures novadu!
 
 
Ģerbonis un logo
 

Engures novada oficiālā simbola – ģerboņa – augšējā daļā attēlota dejojoša un dziedoša sudraba dzērve, savukārt apakšējā daļā – sudraba reņģe. Šie tēli saistās ar novadam raksturīgajām dabas bagātībām un saimniecisko dzīvi. Ģerbonī uz sarkana fona attēlotais putns simbolizē sauszemes ražīgumu, bet zivs uz zila fona – novada piederību Baltijas jūrai. Ģerbonis izmantots kā centrālais elements arī Engures novada karogā. 
 
 
 
 
Engures novads
Teritorijas platība:
397,9 km2
Iedzīvotāju skaits:
7945*
Iedzīvotāju blīvums:
20,1 iedz./km2
Novada teritoriālais dalījums:
Smārdes pagasts
Engures pagasts
Lapmežciema pagasts
Administratīvais centrs:
Smārde
Pakalpojumu centri:
Engure (Engures pagastā)
Lapmežciems (Lapmežciema pagastā)
Reģiona nozīmes attīstības centri:
-
Novada domes deputātu skaits:
15 deputāti
*Iedzīvotāji, kas deklarējušies Engures novadā