Iepriekšējā gada domes stipendiātes06-09-2019

Lai sekmētu novada jauniešu izaugsmi ilgtermiņā, Engures novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) fondu 2014. gadā nodibināja stipendiju, ko piešķir Engures novada jauniešiem, kuri uzsāk pamatstudijas kādā no Latvijas augstskolām. 2019./2020. akadēmiskajā gadā pieteikšanās vērtīgajam atbalstam visu bakalaura studiju laikā noris līdz 30. septembrim. Pretendenti aicināti laikus izpētīt stipendiju noteikumus un neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi.

Jau sesto gadu pēc kārtas mērķtiecīgākie, sabiedriski aktīvākie un talantīgākie Engures novadnieki var bez bažām uzsākt studiju gaitas kādā no Latvijas akreditētajām augstskolām. Līdz šim stipendiju ir saņēmuši 9 jaunieši. Lai pretendētu uz stipendiju, studentam jābūt deklarētam Engures novadā vismaz 1 gadu.

Pērnā gada Engures novada pašvaldības stipendijas ieguvējas – Helēna Skuja un Anna Krūmiņa sekmīgi iejutušās studiju vidē un iedrošina jaunos studentus tiekties pretim jauniem izaicinājumiem.

Engures vidusskolas absolvente Helēna Skuja turpina studijas Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un apgūs muitas un nodokļu administrēšanu:  “Šī stipendija noteikti atviegloja studiju procesu, varēju iegādāties nepieciešamos mācību līdzekļus. "Liels paldies Engures novada pašvaldībai, ka vairākiem studentiem no Engures novada, pagājušogad arī man, deva šādu iespēju saņemt pašvaldības stipendiju!" Pirmie iespaidi, uzsākot studijas, noteikti bija pozitīvi, esmu apmierināta ar savu izvēlēto studiju programmu, varu minēt tikai pozitīvas lietas par savu izvēlēto augstskolu, pasniedzējiem un kursa biedriem,” stāsta H. Skuja.

Savukārt 2018./19. akad. gada stipendiāte Anna Krūmiņa studē LU Bioloģijas fakultātes 2. kursā. Absolvējusi Rīgas Valsts 2. ģimnāziju, paralēli mācībām aktīvi nodarbojas ar profesionālo sportu. Novadniece dalās savos iespaidos: “Iegūtā stipendija ir kā stimuls mācības apgūt vēl pilnvērtīgāk (nav jāstrādā, lai būtu līdzekļi ikdienas mazajiem tēriņiem, var pilnīgāk nodoties mācību procesam un treniņiem).  Pirmie iespaidi, uzsākot studijas, ir labi. Pagaidām mani visvairāk ieinteresējusi ģenētika un mikrobioloģija, kur var veikt dažādus pētījumus, lai nākotnē uzlabotu cilvēka dzīves kvalitāti, piemēram, uztura un veselības jomā. Vēlos pateikt lielu paldies Engures novada pašvaldībai par iespēju cīnīties un iegūt šo stipendiju!”

Reģistrācija visām LU mecenātu stipendijām norisinās laika posmā 03.-30.09.2019. plkst. 23.59. Stipendijām aicināti pieteikties studenti, kuri ir centīgi, mācībās spējīgi un sabiedriskajā dzīvē aktīvi, turklāt vidējā svērtā atzīme ir lielāka par 7,5 ballēm.

Pašvaldības prioritāri atbalstāmās studiju specialitātes: 1) inženiertehniskās specialitātes; 2) eksaktās specialitātes; 3) medicīnas specialitātes; 4) pašvaldībai nepieciešamās specialitātes.

Lai pieteiktos stipendijai, studējošajiem jāiesniedz:
• elektroniska tiešsaistes veidlapa www.fonds.lv sadaļā “Pieteikties stipendijai”;
• divas rekomendācijas vēstules –
no skolotājiem, ārpusskolas nodarbību vadītājiem u.c.;
• CV jeb Curriculum Vitae (EUROPASS formā);
• eseja brīvā formā par sev tīkamāko mecenātu;
• citi dokumenti – skatīt pie stipendijas pieteikuma.

Par Latvijas Universitātes fondu
Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

Informāciju sagatavoja:
Brigita Zutere,