Apstiprināts ERASMUS+ jauniešu projekts "Esi sportisks, esi laimīgs"22-07-2016

Ar prieku paziņojam, ka Engures novada jauniešu ideja par starptautisku jauniešu apmaiņu Latvijā ir apstiprināta! Programma "Erasmus+" jauniešu apmaiņas projektam "Be Sporty Be Happy" (tulk. - esi sportisks, esi laimīgs) ir piešķīrusi finansējumu 12 870 eiro.

Attēlā projekta autore Katrīna Mierkalne (tumšajā krekliņā) savā pirmajā jauniešu projektā Engures novadā

Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un izpētīt dažādus sporta veidus un ieguvumus, kādus sports ienes jauniešu dzīvē. Projektā piedalīsies 5 jaunieši un 1 līderis (no Latvijas 2 līderi) no tādām valstīm kā Grieķija, Polija un Lietuva.

Apmaiņa plānota skolēnu rudens brīvlaikā Šlokenbekas muižā, taču pirms tam, septembrī, uz pāris dienām plānošanās vizītē tiksies projekta līderi un viens jaunietis no katras valsts.

Ķesterciema jauniete Katrīna Mierkalne, kura šogad pabeidza Engures vidusskolas 11. klasi, ir projekta idejas autore. Katrīna ir pazīstama Engures novada jauniešu vidū, jo iepriekš ir aktīvi piedalījusies Engures novada jauniešu konkursā, organizējot tieši sportiska rakstura aktivitātes - ciema pludmales volejbola akadēmiju un volejbola treniņus skolā. Katrīnas veikumu pašvaldība atalgoja 2015. gadā ar iespēju piedalīties divos starptautiskos Erasmus+ projektos Francijā un Anglijā.
Lepojamies, ka Katrīna no ārzemēm pārvestās zināšanas ir likusi lietā un sadarbībā ar pašvaldību un biedrību "Pozitīvā Doma" radījusi savu projektu - sev un citiem Engures novada jauniešiem!

Ieva Upesleja,
Kristaps Zaļkalns