Engures novads

Ar fotoakciju, velobraucienu, peintbolu, sportošanu un pieredzes apmaiņas pasākumiem visā Latvijā atzīmēs Starptautisko jaunatnes dienu09-08-2013

Pirmdien, 12.augustā visā pasaulē atzīmēs Starptautisko jaunatnes dienu. Arī Latvijā jebkurš jaunietis un ikviens, kas sirdī jūtas jauns, tiek aicināts atzīmēt Starptautisko jaunatnes dienu piedaloties, kādā no dažādās Latvijas pilsētās un novados organizētajiem pasākumiem visas nedēļas garumā.

Rīgā kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” 12.augustā plkst. 14:00 – 15:30,  atzīmējot Starptautisko jaunatnes dienu tiks uzsākta fotoakcija „Jaunieši var – mūsdienu Latvijas jaunieša portrets.” Pasākumā klātesošos uzrunās Diāna Sīmansone Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā, jauniešiem būs iespēja nofotografēties pie profesionāla fotogrāfa Ilmāra Znotiņa un pasākuma laikā ievietot fotogrāfiju galerijā, kā arī atsvaidzināt zināšanas par jaunatnes politiku, brīvprātīgo darbu, jauniešu līdzdalību u.c. jautājumiem spēlējot lielformāta spēli. Pasākumu vadīs Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers.
 
Foto akcijai 12. augustā pievienosies arī jaunieši Jelgavā, Preiļos, Jēkabpilī, Dagdā, Olainē, Talsos, Pļaviņās, Burtnieku un Salas novados.
 
Lielvārdes novadā jau brīvdienās 10. - 11. augustā notiks velobrauciens un brīvdabas kino vakars, Ogrē  - 10.augustā tiks svinēta Ogres jauniešu diena. 10 augustā arī Vecumnieku novadā pulcēsies jaunieši, lai atzīmētu Starptautisko jaunatnes dienu un nosvinētu biedrības „Jaunatne smaidam” 8. dzimšanas dienu.
 
12. augustā Stopiņu novadā notiks jauniešu pieredzes apmaiņas vakars,savukārt Olainē - LOESJE plakātu radošās rakstīšanas darbnīca. Dagdā jauniešu biedrības sacentīsies peintbolā.  Rīgā pārvietojoties pa 7 maršrutiem, kuros apvienoti jauniešu dzīve svarīgas institūcijas un vietas pilsētā, brīvprātīgie pārrunās ar sastaptajiem jauniešiem viņu brīvā laika pavadīšanas un līdzdalības iespējas. Brīvprātīgo maršrutiem varēs sekot līdzi arī  Fourquare lietotnē. Papildinformācija www.e-skola.lv. Burtniekos jauno ģitāristu saieta „Ezera akordi'' dalībnieki iepazīstinās ar sevi pasākumā „Jaunieši var!”
 
12. un 13. augustā notiks  Pļaviņu novadajaunatnes dienas., bet 12. - 16. augustā norisināsies Kuldīgas novada jauniešu nedēļa „Jauns un aktīvs Kuldīgā”.
 
Plašāka informācija par pasākumiem un to organizatoru kontaktinformācija ir atrodama pielikumā un tiek apkopota un ievietota www.jaunatneslietas.lv un www.draugiem.lv/jaunatneslietas
 
Par foto akciju „Jaunieši var – mūsdienu Latvijas jaunieša portrets”
Lai piedalītos foto akcijā, ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts ievietot kāda 13 - 25 gadus veca jaunieša fotogrāfiju foto galerijā www.draugiem.lv/jaunatneslietas. Jaunieši galerijā var ievietot arī savas fotogrāfijas. Katras fotogrāfijas aprakstā jānorāda attēlā redzamā jaunieša vārds, dzīves vieta (novads, pilsēta), vecums un, viņaprāt, viņa lielākais dzīves sasniegums (piem., uzvarēju olimpiādē, iemācījos pagatavot suši, noskrēju maratonu, u.tml.). Aicinām fotografēt tieši 12.augustā, tā atzīmējot Starptautisko jaunatnes dienu. Bildes galerijā varēs ievietot no 12.augusta līdz 23.augustam, bet balsot par bildēm varēs līdz 28.augustam. Balvas saņems tie trīs pieteikumi/fotogrāfijas, kas būs saņēmušas visvairāk balsis. Trīs uzvarētāji balvā saņems katrs divas biļetes uz grupas „Hurts” koncertu Rīgā. Foto akcijas nolikums atrodams www.jaunatneslietas.lv un www.draugiem.lv/jaunatneslietas
 
Par kultūras vasarnīcu Esplanāde 2014
Kultūras vasarnīca Esplanāde 2014 vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. Esplanāde 2014 ir nodibinājuma Rīga 2014 atvērtais birojs, kurā var uzzināt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu, un vienlaikus jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietota lasītava, Rīga 2014 informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase. 
 

<< Atpakaļ