Divi Engures novada jaunieši saņem stipendiju 1600 eiro06-11-2014

Šogad sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fondu pirmo reizi pasniegtas divas Engures novada pašvaldības stipendijas 1 600 eiro apmērā katra. Tās ieguvuši divi aktīvi un mērķtiecīgi Engures novada jaunieši – Klaudija Gadišķe un Andrejs Andris Jencis.

Stipendijas mērķis ir finansiāli atbalstīt Engures novada pašvaldības jauniešus izglītības pieejamībai ikvienā Latvijas augstskolā vai vidējā speciālajā mācību iestādē 2014./2015.akadēmiskajā gadā, ja viņi uzrāda augstus mācību rezultātus un sabiedriski aktīvi novada patrioti.

Uz svinīgo sumināšanu LU Mazajā aulā, lai sveiktu Engures novada pašvaldības stipendiātus bija ieradies Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Engures vidusskolas absolvents,Rīgas Tehniskās koledžas students Andrejs Andris Jencis par sevi stāsta: „Jau kopš bērnības mani ir saistījušas dažādas elektriskās iekārtas. Vienmēr esmu gribējis zināt, kā tās strādā, tāpēc pēc 9.klases absolvēšanas Engures vidusskolā izdomāju turpināt mācības Rīgas Tehniskajā koledžā Datorsistēmu fakultātē. Jāatzīst, ka man arī tas padodas.

Papildus datorzinātnei mani vienmēr ir saistījis sports. Uzskatu, ka sports ir viena liela daļa no manas dzīves un no manis paša. Sportu es varētu uzskatīt gan kā savu hobiju, gan kā pašu dzīves stilu. Šī stipendija man nozīmē ļoti daudz, jo tā man palīdzēs pilnveidoties vēl vairāk savā izvēlētajā jomā. Mūsdienās visam pamatā ir finanses, tāpēc esmu ļoti pateicīgs par šo iespēju.”

Engures vidusskolas absolvente, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente Klaudija Gadišķe par sevi stāsta: „Izvēlējos studēt RTU uzņēmējdarbības loģistiku tieši tādēļ, ka šī ir tā nozare, kura nākotnē noteikti būs vajadzīga. Iemesls kāpēc tieši šī programma mani saista ir tas, ka tā sevī iekļauj valodu zināšanas, matemātisko domāšanu un starptautisku komunikāciju. Mana aizraušanās ir fotografēšana, mirkļa iemūžināšana kā paliekoša vērtība. Manuprāt, šī stipendija tika piešķirta tieši man, jo mani līdzšinējie mācību sasniegumi bija augsti, kā arī mana centība un vēlme turpināt mācības.”

Par LU Fondu
LU Fonda mecenātu stipendijas 2014./2015.akadēmiskajā gadā ir ieguvuši 115 studenti no LU, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Kultūras akadēmijas, Rīgas Tehniskās koledžas par kopsummu 265 529.34 eiro.

Visi stipendiju ieguvēju vārdi atrodami LU Fonda mājas lapā: http://www.fonds.lv/zinas/t/29776/

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte.