Engures novads

Engurē piekrastes jauniešu konkursa noslēguma pasākums pārsteidz ar kreatīvām idejām (+foto)03-10-2013

Šodien Engures saieta namā notika piekrastes jauniešu konkursa noslēguma pasākums, kurā jaunieši prezentēja dažnedažādas biznesa idejas, ko iespējams realizēt piekrastē.

Jaunieši nodemonstrēja lielisku izdomas kreativitāti: atsevišķiem dalībniekiem atliek tikai novēlēt veiksmi jau iesāktajā uzņēmējdarbībā!
 
Par atraktīvāko priekšnesumu parūpējās Pauls Vinklers no Salacgrīvas. Viņš ir no jūras izskalotām koku daļām konstruē solus, un Pauls parādīja, kā dažu minūšu laikā iespējams salikt šādu solu, ko no viņa iespējams nopirkt par 80 latiem.
 
Konkursā startēja divi mūsu novada iedzīvotāji. Ķesterciemnieks Andris Jermuts prezentēja biznesa ideju, kas palīdzētu mūsu zvejnieku kultūras mantojumu saglabāt caur fotogrāfiju, bet Jānis Raginskis uzstājās ar konkrētu priekšlikumu saldētu zivju produktu ražošanai. Agnis Pūris no Lapmežciema prezentēja projektu "Latvji, brauciet jūriņā!" Tāpat meitenes no Grobiņas, Aizputes un Salacgrīvas prezentēja idejas par zivju audzēšanu, zivsaimniecības tūrisma informācijas centra izveidošanu, laivošanas projektu Nīcas pusē .
 
Savukārt vienīgais puišu tandēms ar projekta starpniecību vēlējās iegūt modernu fasēšanas iekārtu, lai konservus var atvērt bez „attaisāmā rīka” starpniecības. Zēni jau tagad pārdod nēģus, ar kuriem esot bagāta vecā Daugavas gultne.
 
Jau ziņots, lai piekrastes jauniešus iepazīstinātu ar zivsaimniecības tradīcijām, piekrastes zvejniecību un mudinātu pašiem uzsākt uzņēmējdarbību, Zivsaimniecības sadarbības tīkla pasākumu ietvaros LLKC jau otro gadu organizēja pasākums "Atbalsts jauniešiem zivsaimniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai".
 
Pasākuma ietvaros Pāvilostā, Grobiņā, Engurē un Salacgrīvā pavasarī un vasarā jaunieši apguva gan dažādas tradīcijas, gan attīstības plānu rakstīšanu, lai paši savas idejas varētu iesniegt konkursā.
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 
 

<< Atpakaļ