Engures novads

Engures novadā aizvadīta nometne ”Deja, iedvesma un mēs” (+foto)13-08-2013

Pagājušajā nedēļā no 6. - 8. augusta Smārdē deju studija „Alegorija” aicināja visus dejotgribētājus uz nometni „Deja, iedvesma un mēs”.

Ideja par nometni deju studijas „Alegorija” vadītājai Ilvai Jirgensonei radās jau pirms diviem gadiem. Tad, lai šo ideju īstenotu, gan ieguldot savus līdzekļus, gan gūstot novada domes finansiālu atbalstu, vecākās deju grupas dejotājai un novada aktīvistei Katerīnai Stefanovskai tika dota iespēja iegūt nometņu vadīšanas licenci kursos Rīgā.
 
Vēl nesen pavasara brīvlaikā „Alegorija” kopā ar citiem Engures novada jauniešu deju kolektīviem izveidoja sadarbības projektu ar Lietuvas pilsētas Kupišķi deju kolektīviem, kā arī neilgi pēc Līgo svētkiem devās ciemos pie lietuviešiem projekta otrās daļas ietvaros. Gūtā pieredze lieliski noderēja, lai līdz sīkumam izstrādātu vēlamo deju nometnes scenāriju, un tā šovasar no 6. līdz 8. augustam viesu mājā „Kalna žagari” un Šlokenbekas muižā norisinājās nometne „Deja, iedvesma un mēs” jeb DIM.
 
Nometni organizēja Ilva un Katerīna, kuras kopā ir dibinājušas biedrību „Zelta soļi”, kas arī ir oficiālā nometnes rīkotājorganizācija. Galvenais organizatoru mērķis bija, lai nometnes dalībnieki iegūtu pieredzi trenējoties pie dažādiem Latvijā un Eiropā atpazīstamiem un profesionāliem treneriem. Fiziskās nodarbības papildināja dalībnieku saliedēšanās spēles, atrakcijas, praktisku mākslu apgūšana lauku vidē.
 
Nometnei varēja pieteikties bērni un jaunieši no 7 līdz 25 gadiem no visa novada gan ar deju iemaņām, gan bez tām. Īpaši bija padomāts arī par pirmsskolas vecuma bērniem, kuriem būt atšķirtiem no vecākiem ir liels pārdzīvojums, tāpēc pašiem mazākajiem bija iespēja piedalīties nometnes pēdējās dienas deju un radošajās aktivitātēs – vienas dienas nometnē, un nometnes noslēgumā kopā ar pārējiem kāpt uz skatuves.
 
Ar dalībniekiem strādāja paši organizatori un Milzkalnes Tautas nama direktore Ilze Vekšina, pieaicinātie deju pasniedzēji, kuri pārstāvēja visdažādākos deju stilus, piemēram, jaunieši apguva improvizāciju un breika dejas pamatus pie Denisa Tumakova (dejotājs, horeogrāfs, šova "Dejo nost!" uzvarētājs), Ārfikas deju – Jeļenas Jekimovas vadībā (deju skolas „Dzirnas” pasniedzēja, pamatsastāva dejotāja), kā arī mūsdienu studijas „Glamorous dance” dejotājas un pasniedzējas Virmas Jankovskas vadībā. Ar 1.-4. klases vecuma bērniem strādāja Dina Bruže no Liepājas deju studijas „Extra”, mācot bērniem vienas no visvairāk atzinību guvušajām šova dejām šosezon Latvijā.
 
Noslēguma koncertā vecākiem tika demonstrētas nometnes laikā apgūtās horeogrāfijas un jauniešu paštaisītās video filmiņas par nometnes laikā padarīto.
Mēs, Ilva un Katerīna, sakām lielu paldies „Alegorijas” labajai rokai Aivim Ķirķim, bez kura darbošanās nometnes organizēšana un realizēšana būtu bijusi daudz grūtāka, kā arī Milzkalnes Tautas nama direktorei Ilzei Vekšinai, kura bija neatņemams palīgs nometnē! Vislielāko paldies jāsaka Engures novada domei (personīgi G.Važam) par finansiālo atbalstu, lai nometne dalībniekiem neizmaksātu dārgi. Liels paldies GPC „Smārde” par viņu gaļas produkciju, viesu nama „Kalna žagari” saimniecei Rutai, radošās darbnīcas vadītājām Zanei un Dacei, visiem pedagogiem, un mīļš paldies nometnes dalībniekiem un viņu vecākiem, kuri uzticēja mums savus bērnus!
 
Deju studija „Alegorija” aicina dejotgribētājus pieteikties jaunajai deju sezonai! Pirmās nodarbības sākot jau ar augusta beigām (info un pieteikšanās, zvanot uz mob.tel. 26405042 Ilvai)!
Katerīna Stefanovska
Ilva Jirgensone
 
 

<< Atpakaļ