Engures Saieta namā 1. martā atklās izstādi "JAUNIETIS JAUNIETIM"27-02-2017

Trešdien, 1. marta vakarā, Engures Saieta namā jauniešu forumā "Spēks ir Engures novada jauniešos" notiks fotoizstādes atklāšana "Jaunietis Jaunietim". Apskatīt izstādi aicināti visi interesenti!

Izstāde stāsta par Engures novada jauniešu piedzīvoto un paveikto ārpus izglītības iestādēm - dažādos neformālās izglītības projektos. Lai šī izstāde taptu, pirmssākumi meklējami 2012. gadā, kad Engures novada pašvaldība sāka darbu pie jauniešu viedokļu iekļaušanas pašvaldības lēmumu pieņemšanā, balstoties uz pamatprincipu "jaunietis jaunietim". No "Ideju prāta vētrām" 2013. gadā attīstījās jauniešu projektu konkurss un citas mazākas iniciatīvas. 2014. gadā Engures novada Dome nonāca uz vienas laipas ar biedrību "Pozitīvā Doma", paverot jaunu un entuziasma pilnu skatu uz neformālo izglītību. 2015. gadā sniega bumba varēja sākt velties - Engures novada Dome ar biedrību uzsāka oficiālu sadarbību, kas pavēra mūsu novada jauniešiem apmācībās aizceļot uz vairākām Eiropas valstīm, salaužot vairākus viņu stereotipus par dzīvi... arī Latvijā.

Jaunieši devās ERASMUS+ apmācībās uz Franciju, Angliju, Dāniju un Zviedriju, kā arī aizvadīja divus starptautiskus projektus kopā ar spāņiem, grieķiem, poļiem, lietuviešiem un citu tautību jauniešiem Engures novadā. Pēdējo no starptautiskajiem ERASMUS+ projektiem, "Be sporty Be happy", Engures jaunieši lielā mērā veidoja jau paši, un uz šī projekta bāzes radās arī izstāde "Jaunietis jaunietim". Tāpat ir bijis mēģinājums veidot Engures novada jauniešu Domi, notikuši jauniešu forumi un jauniešu talkas un citas jauniešu ārpusskolas aktivitātes. Par šo visu - no 2015. gada pavasara līdz 2016. gada rudenim - skatieties izstādē "Jaunietis jaunietim".