Ēnu dienā varēs sekot Engures novada pašvaldības darbiniekiem07-01-2014

"Vai zināji, ka pareizi izvēloties profesiju, Tu vari ietaupīt miljonu eiro?" retoriski vaicā Ēnu dienas organizatori portālā enudiena.lv. Ēnu diena tev patiešām var palīdzēt! Ēnu dienā var piedalīties ikviens 1. – 12.klašu skolēns. Īpaši iesakām šo iespēju izmantot 9.klašu skolēniem un vidusskolēniem, kuriem drīzumā jāizdara izvēle par nākotnes profesiju!

Profesijas izvēle - tas ir nopietns lēmums gan Tev, gan Tavai valstij!

*Somijas eksperti aprēķinājuši, ka viena jaunieša nepareizi izdarīta profesijas izvēle viņu valstij rada vienu miljonu eiro lielus zaudējumus. Tās ir izmaksas, kas rodas, lai jaunietis varētu apgūtu citu profesiju, saņemtu atbalstu darba meklēšanas periodā, tam pieplusojas šajā periodā nesamaksātie nodokļi valstij un citi izdevumi.

Neesi izšķērdīgs! Esi veiksmīgs un atbildīgs - piesakies Ēnu dienai un jau laikus izdari pareizo izvēli par savu nākotnes profesiju! Būs forši gan Tev, gan mums visiem kopā!

Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Karjeras izglītības akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum nākotnē, kā arī demonstrētu saikni starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus jēgpilni pievērsties mācībām.

Citiem vārdiem, ēnu diena ir domāta, lai skolēns iegūtu kādu priekšstatu par sev interesējošās profesijas ikdienu/darba rutīnu - tas, kas mums šķiet pašsaprotams mūsu darbā, to bieži vien skolēni nemaz nenojaušs, tostarp, darba ritms, saskarsme, komunikācija...

Jau pērn Engures novada skolēni izvēlējās ēnot pašvaldības darbiniekus, Līga Elcere un Paula Turka bija Smārdes skolas direktores Guntas Lāces ēnas, Marta Fogele ēnoja pirmsskolas izglītības iestādes skolotāju Svetlanu Buzu, savukārt Edijs Važa iepazinās ar automehāniķa profesiju z/s "Birznieki" mehāniskajās darbnīcās un Oskars Osītis ar arhitekta darbu SIA "Depo projekts", bet pirmsskolas skolotāju Montu Ratnieci ēnoja Talsu Valsts ģimnāzijas 7.klases skolniece Renāte Stelpa, tāpat Engures vidusskolas 10. klases skolniece sekoja sabiedrisko attiecību speciālista darbam.

Šogad skolēni brīvi varēs izvēlēties sekot gandrīz jebkuram pašvaldības darbiniekam atkarībā no saviem nākotnes ieskatiem. Skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai sāksies 22. javārī. Ēnu diena - 12. februārī (trešdiena). Sekojiet informācijai!