Engures novads

Esi 18 gadus vecs Eiropas Savienības pilsonis? Sagatavojies iepazīt Eiropu!20-11-2019

"DiscoverEU" ir Eiropas Savienības iniciatīva, kas tev dod iespēju iepazīt Eiropu, ceļojumā iemācoties daudz jauna. Ceļošanai izmantojot galvenokārt dzelzceļu (tomēr ir izņēmumi tiem dalībniekiem, kas dzīvo salās vai nomaļos reģionos), tu iepazīsi Eiropas pārsteidzošās ainavas un pilsētu daudzveidību. Jaunieši var pieteikties divās kārtās, kuras rīko katru gadu. Veiksmīgie pieteikuma iesniedzēji saņems ceļošanas biļeti.

Ja esi 18 gadus vecs Eiropas Savienības pilsonis, “DiscoverEU” ir tava iespēja piedalīties ceļojumā, kura gaitā izmantosi pārvietošanās brīvības priekšrocības Eiropas Savienībā, iepazīsi Eiropas daudzveidību, kultūras mantojumu un vēsturi, kā arī satiksi cilvēkus no visas Eiropas. Turklāt “DiscoverEU” ir iespēja tev, jaunam cilvēkam, pilnveidot visam mūžam vajadzīgas prasmes, piemēram, neatkarību, pārliecinātību par sevi un atvērtību citām kultūrām.  
 
Kad ir nākamā kārta?
Kopš pirmās “Discover EU” kārtas, kas notika 2018. gada jūnijā, ceļošanas biļetes ir piešķirtas gandrīz 50 000 jauniešu. Nākamā kārta būs no ceturtdienas, 2019. gada 7. novembra plkst. 12.00 (pēc Viduseiropas laika) līdz ceturtdienai, 2020. gada 28. novembrim plkst. 12.00 (pēc Viduseiropas laika). Īstajā dienā šajā lapā parādīsies poga “Pieteikties tagad”! 
 
Tu vari pieteikties, ja atbilsti šādiem kritērijiem:
  • tev jābūt dzimušam laikā no 2001. gada 1. janvāra (ieskaitot) līdz 2001. gada 31. decembrim (ieskaitot);
  • tev jābūt tādas valsts pilsonim, kas piešķiršanas lēmuma pieņemšanas dienā ir Eiropas Savienības dalībvalsts;
  • tev tiešsaistes pieteikuma veidlapā ir jābūt pareizi norādījušam personas apliecības vai pases numuru.
  • Tad tev būs jāpiedalās viktorīnā (bet ne tad, ja piesakies kā grupas dalībnieks).
Ja tevi atlasīs, varēsi ceļot vismaz vienu dienu un līdz pat 30 dienas ilgi posmā no 2020. gada 1. aprīļa līdz pat tā paša gada 31. oktobrim. 
 
Ja tev ir invaliditāte vai kāda veselības problēma, kas ceļojumu padara grūtāku, tev tiks sniegta palīdzība un atbalsts, lai tev dotu iespēju piedalīties iniciatīvā “DiscoverEU”. Ielūkojies atbildēs uz bieži uzdotajiem jautājumiem (C.19), lai uzzinātu vairāk.
 
 

<< Atpakaļ