Engures novads

FOTO: Aizvadīta ERASMUS+ projekta "Be Sporty Be Happy" plānošanas vizīte03-10-2016

No 30. septembra līdz 3. oktobrim Šlokenbekas muižā norisinājās ERASMUS+ Engures novada jauniešu apmaiņas projekta "Be sporty Be happy" (tulk. - esi sportisks, esi laimīgs) plānošanas vizīte, kurā piedalījās projekta partneri no Grieķijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Plānošanas vizīti 100% finansēja Eiropas Komisija.

 Jau ziņojām jūlijā, ka Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra apstiprināja jauniešu apmaiņas projektu "Be Sporty Be Happy", piešķirot projektam finansējumu 12 870 eiro no ERASMUS+ programmas. Projekts notiks gaidāmajā rudens skolēnu brīvlaikā no 22. līdz 30. oktobrim un projekta idejas autore ir esterciema jauniete, Engures vidusskolas 12. klases skolniece Katrīna Mierkalne. Projekts "Be Sporty-Be Happy" tiek realizēts Engures novada Domei sadarbībā ar biedrību "Pozitīvā Doma". Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un izpētīt dažādus sporta veidus un ieguvumus, kādus sports ienes jauniešu dzīvē. Projektā piedalīsies 5 jaunieši un 1 līderis (no Latvijas 2 līderi) no katras valsts, tātad kopā pavisam 25 jaunieši.
 
Saulainajā 30. septembra pēcpusdienā ar reisiem no Atēnām, Salonikiem un Varšavas Rīgā ielidoja organizāciju "INTER ALIA" un Dom Kultury "Zacisze" pārstāves, ar autobusu no Kauņas ieradās Lietuvas "Altus" jaunietes. Vakarā no Rīgas uz Milzkalni delegācija ceļu mēroja ar pasažieru vilcienu Rīga - Tukums.
 
Plānošanas vizīte sastāvēja no vairākām sesijām. Vizītes pirmajā dienā katra organizācija iepazīstināja ar sevi, uzstājoties ar īsu prezentāciju.
Dienas gaitā tika izdiskutēts projekta saturs - detalizēti izrunāts katras projekta dienas plāns, apkopots visu pušu redzējums, priekšlikumi un ierosinājumi un sadalīti katras organizācijas pienākumi un paveicamie mājasdarbi gan projektā kopumā, gan konkrēti katras dienas sesijās atsevišķi.
 
Vizītes otrajā dienā uzmanība tika pievērsta loģistikas un preventīviem jautājumiem. Piemēram, delegāciju līderi tika iepazīstināti, kā vajadzētu rīkoties gadījumā, ja kāds no dalībniekiem gūs traumu, kas ir nepieciešami, lai bez sarežģījumiem ātri un efektīvi varētu risināt problēmu (Eiropas veselības karte, apdrošināšanas u.tml.). Tāpat tika veikts preventīvais darbs, lai izvairītos no iespējamiem disciplīnas pārkāpumiem un kā šādas situācijas tiks risinātas/sadalīta atbildība, kādi ceļošanas un uzturēšanās dokumenti ir nepieciešami finanšu atskaitēm.
 
Īsumā, ieskicējot projekta konceptu, sākoties projektam vispirms notiks ledus laušanas, iepazīšanās un komandas būvēšanas aktivitātes. Jaunieši gan cits citu iepazīstinās ar savu valstu nacionālajiem, bet mazāk zināmiem sporta veidiem, gan, galvenokārt, vadīs treniņus un aktivitātes. Tā, piemēram, pati Katrīna vadīs karatē nodarbību Šlokenbekas muižā un pludmales volejbola treniņu sporta kompleksā "Brazīlija", kā arī iepazīstinās jauniešus Engurē klātienē ar motokrosu. Notiks 11 km garš pārgājiens Ķemeru Nacionālajā parkā, kopskrējiens ar taku skriešanas "Stirnu buka" dalībniekiem, florbola treniņš Smārdes pamatskolā. Savukārt Grieķijas pārstāve vadīs jogas nodarbību un peldēšanas nodarbību.
 
Projekta laikā ikvienam Engures novada iedzīvotājām būs iespēja piedalīties skriešanā kopā ar projketa dalībniekiem. Tā notiks 27. oktobrī dienas pirmajā pusē Ķetserciemā. 
 
 Tradicionāli tiks aizvadīts Nacionālais vakars un ekskursija uz Rīgas sirdi, ietverot aktivitātes ar sportisku piegaršu. Projekta gaitā jaunieši uzņems video no aktivitātēm un mācību izskaņā pašu spēkiem dalībniekiem būs jāsamontē filma par projektu "Be Sporty Be Happy", kas ir vēl viena projekta pievienotā vērtība. Filmā jaunieši apkopos savu pieredzi un redzējumu par sportu un tā nozīmi jauniešu ikdienā. Filmiņa tiks popularziēta citiem jauniešiem - ikviens novada jaunietis ir aicinārs uz filmiņas demonstrēšanu 29. oktobrī un dalīties pieredzē.
   
Grieķijas puses līdere Mirto Siapardini pauda gandarījumu par labi noorganizēto plānošanas vizīti. "Manuprāt, mēs esam saplānojuši ļoti interesantu jauniešu apmaiņu, kas bagāta ar dažādiem sporta veidiem un neizmirstamiem momentiem," sacīja biedrības "INTER ALIA" pārstāve Siapardini.
 
Savukārt Polijas organizācijas pārstāve Kasia Anuževska piebilda, ka viņasprāt vizīte bija izsmeļoša: "Projekts sastāvēs no daudzām un dažādām aktivitātēm un ikvienam projekta dalībniekam būs iespēja iegūt jaunu pieredzi," sacīja biedrības "Zacisze" līdere.
 
Vizītes noslēgumā partneri tika izvesti nelielā izbraucienā, lai iegūtu priekšstatu par Engures novadu. Pa ceļam tika piestāts arī Tukuma ledushallē, kur grieķu un poļu meitenes pirmoreiz dzīvē redzēja, kā spēlē hokeju!
3. oktobra rītā vizītes dalībnieki mēroja ceļu mājup.
 
Liels paldies veiksmīgā vizītes norisē jāteic ne tikai Katrīnai, bet arī Montai Štālai, kura aktīvi iesaistījās plānošanas darbos un izrādīja lielu iniciatīvu projekta darbu veikšanā.  
 
 
 

<< Atpakaļ