Engures novads

FOTO: Aizvadīts 2. jauniešu forums „SPĒKS IR ENGURES NOVADA JAUNIEŠOS”15-01-2016

Turpinot pirms apaļa gada iekopto tradīciju, ceturtdien, 14. janvārī Šlokenbekas muižā tika aizvadīts 2. Engures novada jauniešu forums „SPĒKS IR ENGURES NOVADA JAUNIEŠOS”. Forumā jaunieši tika gan iepazīstināti ar virkni pašvaldības piedāvātām neformālās izglītības ārpusskolas aktivitātēm, gan uzklausīta pērn gūtā citu mūsu novada jauniešu pieredze, gan jaunieši paši tika aicināti izteikt savas vēlmes un vajadzības pašvaldības vadībai.

AKTIVITĀTE „LAIMES RATS”
Forumā piedalījās divreiz vairāk jauniešu nekā pērn – 41 jaunietis no Engures, Lapmežciema un Smārdes pagasta. Pirmā aktivitāte, kas jauniešiem bija brīvprātīga pieejama, saucās Laimes rats.
Lai piedalītos „loterijā”, jaunietim bija jāuzraksta ierosinājums Engures novada Domes priekšsēdētājam vai Engures novada Domes izpilddirektoram. Jaunieši varēja izvēlēties divu veidu ierosinājumus – priekšsēdētājam G. Važam jaunieši rakstīja ierosinājumu, ko paši jaunieši varētu izdarīt 2016. gadā pašvaldības labā, bet izpilddirektoram I. Valeram – ko pašvaldība varētu izdarīt jauniešu labā 2016. gadā. Tad nu centīgākie piedalījās un, kad G.Važa vai I.Valers ierosinājumu bija nolasījis, attiecīgais jaunietis varēja griezt laimes ratu un laimēt dalību Stirnu buka posmā, foreli, lasi, desu, krūzi ar novada simbolisku un citus labumus, kas tapuši vai saistās ar Engures novadu.
Interesanti, ka lielākā daļa jauniešu rakstīja, ko pašiem jauniešiem vajadzētu izdarīt. Pašvaldībai vairāki jaunieši adresēja, ka vajadzētu iekārtot jauniešu telpas pagastos. Viens jaunietis norādīja, ka skolā vajadzētu jaunus krēslus, citi – ka pašiem jāsakārto sporta laukumi. Ierosinājumi bija daudz un dažādi.
 
KAS IR PAŠVALDĪBA? SOCIALIZĒŠANĀS
Lai runātu ar jauniešiem par pašvaldības piedāvātajām neformālās izglītības aktivitātēm, jauniešiem vispirms ir jāsaprot, kas ir pašvaldība un kas ir neformālā izglītība.
Jēdzienus jauniešiem centāmies definēt ar vienkāršiem vārdiem un nodemonstrējām divas īsfilmas par Engures novada ciematiem un uzņēmējdarbību, kas tapa pērnā gada rudenī.
Dalība forumā jauniešiem bija iespēja socializēties un iegūt draugus arī citur novadā. To lieliski palīdzēja veikta biedrības „Pozitīvā Doma” vadītāja Ieva Upesleja, novadot jauniešiem atraktīvu iepazīšanās aktivitāti un foruma noslēgumā grupu darbu, piedāvājot jauniešiem platformu, lai nodotu savas iniciatīvas pašvaldībai par jauniešu domi, projektu konkursu, apmaiņas braucieniem un citām aktivitātēm.
 
JAUNIETIS JAUNIETIM
Uz forumu bijām aicinājuši piedalīties jauniešus, kuri pērn iesaistījās Engures novada pašvaldības piedāvātajās neformālās izglītības aktivitātēs, lai viņi paši pastāsta pārējiem novada jauniešiem, kā viņiem veicās un ko no tā ieguva sev. Mārtiņš Straupmanis prezentēja savu jauniešu projektu konkursa projektu „Engure var”, daloties iegūtajās atziņās par uzņēmējdarbību Engures novadā un savā jaunā uzņēmēja karjerā.

Visus aizvadītā gada Engures novada vietējo jauniešu projektu konkursa dalībniekus - Mārtiņu Straupmani, Ēriku Belcānu un Kristu Ošnieci - apbalvojām ar Engures novada pateicības rakstiem un balvām no veikala MySport. 
 
Monta Štāla, Paula Zilberte, Betija Fišere un Katrīna Mierkalne uzstājās ar aizraujošu prezentāciju par divās nedēļās piedzīvoto jauniešu ERASMUS+ apmaiņas projektā Francijā, ko organizēja un finansēja Engures novada Dome sadarbībā ar biedrību „Pozitīvā Doma”.
Katrīna Mierkalne piedalījās līdzīgā jauniešu ERASMUS+ apmaiņas projektā Anglijā,  ko organizēja un finansēja Engures novada Dome sadarbībā ar biedrību „Pozitīvā Doma”. Par iegūto pieredzi Londonas provincē Katrīna bija sagatavojusi savu prezentāciju jauniešiem.
 
NOSKATĀMIES PAŠU JAUNIEŠU INICIĒTU PROJEKTU
Savukārt Andrejs Jencis padalījās iespaidos, kā iesaistīšanās Engures novada jauniešu domē un brīvprātīga iesaistīšanās Engures novada jauniešu ERASMUS+ projekta „Dance for Peace” (Deja mieram) organizēšanā palīdzēja viņam tikt pie Engures Domes stipendijas – 1600 eiro gadā.  
Pasākuma noslēgumā jaunieši kopīgi noskatījās oficiālo „Dance for Peace” projekta video. Zīmīgi, ka šī projekta ideja dzima pērnajā jauniešu forumā un tieši pēc 9 mēnešiem kā izlolots bērns tas turpat Šlokenbekā tika realizēts. Un patiesi patīkami bija lasīt, ka iepazīšanās aktivitātē vairākas „Dance for Peace” projekta dalībnieces minēja, ka tas ir bijis labākais, kas ar viņām noticis pagājušajā gadā.
Pasākuma noslēgumā jauniešiem, kuri piedalījās ERASMUS+ projektos Francijā, Anglijā un Milzkalnē, I.Upesleja pasniedza YouthPass – oficiālu Eiropas Komisijas dokumentu, kas apliecina jauniešu iegūtās zināšanas projektos.
Īpašs paldies Ievai Upeslejai un Katerīnai Stefanovskai par brīvprātīgu iesaistīšanos jauniešu foruma organizēšanā un pasākuma vadīšanā.
 
Ar sveicieniem jauniešiem,
Kristaps Zaļkalns,
Engures novada jaunatnes lietu speciālists
Droši vaicā!
kristaps.zalkalns@enguresnovads.lv
 
    

<< Atpakaļ