Engures novads

FOTO: Aizvadīts 3. jauniešu forums „SPĒKS IR ENGURES NOVADA JAUNIEŠOS”02-03-2017

Trešdien, 1. martā Engures Saieta namā ar 30 jauniešu dalību no Engures, Lapmežciema un Smārdes pagastiem notika jauniešu forums „SPĒKS IR ENGURES NOVADA JAUNIEŠOS III”.

 Forums sākās ar iepazīšanās spēli un "Jaunietis Jaunietim" fotoizstādes atklāšanu, kas stāsta Engures novada rosīgo jauniešu iesaisti neformālajā izglītībā. Sekoja iepazīšanās aktivitāte, ko vadīja Tukuma jaunatnes lietu speciāliste un biedrības "Pozitīvā Doma" vadītāja Ieva Upesleja.
 
Foruma turpinājumā visi kāpa uz Saieta nama otro stāvu. Jaunieši uzstājās ar trim prezentācijām par jauniešiem paredzētajām pašvaldības atbalstītajām iespējām neformālās un formālās izglītības jomā Engures novadā. Tā ķesterciemnieki Katrīna Mierkalne un  Reinis un Briedis kopā ar Betiju Līcīti uzstājās ar prezentāciju un videofilmu par pašu veidoto ERASMUS+ projektu Be Sporty Be Happy (Esi sportisks, esi laimīgs!), kas notika 2016. gada rudenī Engures novadā.
 
Nedaudz jaunākās Lapmežciema meitenes Ketija Tuliša un Alvīne Pabrika kopā ar smārdenieci Kitiju Katkovsku savā prezentācijā stāstīja par pieredzi divos citos Engures novada Domes atbalstītajos projektos - "Dance for Peace" (Deja mieram) Milzkalnē un "Peace" (Miers) Zviedrijā.
 
Savukārt Engures novada Domes stipendiāte, loģistikas studente Klaudija Gadišķe uzstājās ar prezentāciju par iegūto pieredzi ERASMUS apmaiņas programmā Kiprā, kur Klaudija dzīvoja un studēja pusgadu iepriekšējā semestrī. (Patīkami, ka uz jauniešu forumu bija ieradušies vēl divi Engures novada stipendiāti - Andrejs Jencis un Toms Lācis, padaloties arī savā pieredzē.)
 
Pēc tam tukumniece Ramona Ciša dalījās savā pieredzē jauniešu iniciatīvu realizēšanā, bet Ieva pastāstīja, kas ir neformālās izglītības apmācības un kā tās ir pieejamas Engures novada jauniešiem.
 
Foruma otrajā daļā sekoja vēl viena Ievas vadītā aktivitāte. Jaunieši sadalījās vairākās grupās un strādāja pie septiņām idejām Engures novada pašvaldības jauniešu dzīves pilnveidošanā. Kad priekšlikumi un jaunuiešu fantāzias lidojums bija pašu spēkiem apkopots, jauniešiem bija dota minūte laika konspektablai priekšlikumu prezentācijām. 
 
Pasākuma noslēgumā apbalvojām 2016. gada Engures novada jauniešu projektu konkursa laureātu Miku Riekstu-Hofmani, kurš realizēja teicamu iniciatīvu "Informatīvo stendu uzstādīšana Plieņciema Baltajā" kāpā. Simboliskas piemiņas balvas saņēma arī visi ierašanās spēles dalībnieki.
 
Paldies visiem jauniešie, kas iesaistījās un pauda priekšlikumus! Tā ir arī jūsu iespēja pilnveidot pašvaldības viedokli lēmumu pieņemšanā un ietekmēt jauniešu dzīvi savā novadā. Īpašs paldies visiem minētajiem jauniešiem, kuri bija sagatavojuši prezentācijas un uzstājās ar stāstījumu citiem jauniešiem!!!
 
 
 
 

<< Atpakaļ