Engures novads

FOTO: Aizvadīts 4. jauniešu forums "Spēks ir Engures novada jauniešos"23-02-2018

Ceturtdien, 22. februārī, Engures Saietu namā risinājās ikgadējais Engures novada jauniešu forums "Spēks ir Engures novada jauniešos IV", kurā pētījām novada aktīvo jauniešu vēlmes neformālās izglītības jomā.

Jauniešu forums šogad risinājās 4. reizi, pulcējot 20 meitenes un puišus no Lapmežciema, Smārdes un Engures. Lielākoties forumā piedalījās jaunieši no pamatskolu vecākajām klasēm (13-16 gadi) un, pateicoties pedogoģes Grietas Kambalas aktivitātei, viskuplāk bija pārstāvēts Lapmežciems. Pirms dažiem gadiem neiedomājams fakts!
 
Jaunieši veidoja improvizētu Engures novada karti, daloties pieredzē, kas katrā pagastā ir pieejams jauniešiem, kādi ir jaunievedumi un ar ko lepojamies. Piemēram, Smārdes jaunieši stāstīja par rakstnieka Jāņa Baltvilka mājām "Zīlītes", kur slavenajam smārdeniekam tiek veidota piemiņas vieta un labiekārtots apvidus. Savukārt Lapmežciema jaunietes pauda gandarījumu par dienas centru "Zaķīšu pirtiņa", kas ir iemantojis popularitāti bērnu vidū vecumā līdz 12 gadiem. Tiesa, meitenes iebilda, ka ciematā trūkst zīmes un norādes, kas jauniešos neviešot pārliecību, vai uz dienas centru var doties visi jaunieši. Tāpat jaunieši pauda vēlmi, lai tiktu sakārtoti un visiem novada jauniešiem būtu pieejami tenisa korti (teniss tagad modē!), bet Lapmežciemā basketbola laukumā (tāpat kā stadionā) vasarā būtu ieslēgts apgaismojums pēc pulksten 22. Protams, Engures jaunieši lepojas ar hokeja laukumu (starp citu, jau pirms foruma Smārdes sportisti runāja, ka viņiem vajadzētu, ko līdzīgu - ar saldēšanas iekārtām zem ledus). Engurnieki rosināja uzņēmējus saņemties un kādā no piejūras mežiem ierīkot "meža kaķa trasi". Savukārt Lapmežciema meitenes rosināja uzņēmējus atvērt piejūrā tējas namiņu. Ābolītis kultūras darbinieku lauciņā - jaunieši visos pagastos pieprasa brīvdabas kino!
 
Runājot par jauniešu telpu attīstību un izveidi, jaunieši pauda vēlmi, lai brīvā laika pavadīšanas telpas būtu aprīkotas ar: kinozāli, ērtiem pufiem, wi-fi internetu, galda tenisa inventāru, galda spēlēm. Būtu labi, ja šādas telpas būtu vismaz skolā.
 
Jauniešu foruma otrajā daļā apbalvojām aizvadītā gada Jauniešu projektu autorus. Pērn pašvaldība apstiprināja trīs jauniešu projektus - Ances Turkas projektu "Virvju trase Turies", Viktorijas Kronbergas projektu "Pludmales volejbola turnīrs Engure 2017" un Lapmežciema jauniešu projektu "Mācību vizīte uz zinātnes centru AHHAA un tās atspoguļošana Engures novada skolās", ko veidoja Paula Zahare, Sabīne Buša, Elza Elizabete Leice, Samanta Grišāne un Ketija Tuliša. Jaunieši balvā saņēma dāvanu kartes un suvenīrus no pašvaldības.
 
Forumu noslēdzām uz atraktīvas nots. Tā kā patlaban kulmināciju sasniedz Phjončhanas olimpiskās spēles, jauniešiem bija sagatavota Olimpiskā viktorīna ar gana sarežģītu, taču izglītojošu 21 jautājumu. Piemēram, vai tu zini, ka no 1912. līdz 1948. gada olimpiādes programmā bija iekļautas sacensības literatūrā un mākslā? Tik āķīgus jautājumus jauniešiem gan neuzdevām, bet ar ko atšķiras olimpiādes spēles no olimpiskajām spēlēm - to gan vajadzēja zināt... Viktorīnas noslēgumā jauniešiem tika izskaidrotas pareizās atbildes un apbalvota erudītākā komanda.
 
Paldies Ievai Elvīrai Garjānei par radošo un pozitīvo pasākuma vadīšanu, patiesi iepriecinot mūsu jauniešus un vienlaikus pašvaldībai sarūpējot vērtīgus datus jaunatnes jomā. 
 
Nu, ko. Ķeramies pie jauniešu projektiem!
 
 
 
 
 

<< Atpakaļ