Engures novads

FOTO: Aizvadīts ERASMUS+ apmaiņas projekts "Be sporty be happy"03-11-2016

No 22. līdz 30. oktobrim, rudens skolēnu brīvlaikā, Šlokenbekas muižā norisinājās ERASMUS+ jauniešu apmaiņas projekts "Be sporty be happy", kas notika sadarbojoties trim pusēm - Engures novada Domei, biedrībai "Pozitīvā doma" un Ķesterciema jaunietei Katrīnai Mierkalnei.

ERASMUS+ programmas centrālais mērķis ir sekmēt jauniešiem apgūt jaunas prasmes, uzlabojot viņu iespējas nākotnē konkurēt darba tirgū.
Tas ir, laika menedžments, komandas komunikācija un koordinēšana, gūt pieredzi konfliktu risināšanā. Ikviena ERASMUS+ projekta gaitā jauniešiem ir iespēja pilnveidot angļu valodas zināšanas, digitālās prasmes, mācīties darot, attīstīt starpkultūru pieredzi, realizēt pašiniciatīvas, socializēties Eiropas līmenī.
 
Projekta "Be sporty be happy" nolūks bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu un izpētīt dažādus sporta veidus un ieguvumus, kādus sports ienes jauniešu dzīvē. Projektā piedalījās 25 jaunieši no tādām valstīm kā Grieķija, Polija, Lietuva un Latvijas (no katras valsts pieci jaunieši un līderis; no Latvijas – divi līderi).
 
Projekts "Be sporty be happy" bija zīmīgs ar to, ka lielāko daļu aktivitāšu jaunieši organizēja paši – cits citam. Nedēļas garumā jaunieši vadīja viens otram dažādās sporta aktivitātes - stafetes, cīņas mākslas nodarbības, florbola treniņu, pludmales volejbola turnīru, notika pārgājiens Ķemeru Nacionālajā parkā, teorētiska nodarbība par motokrosu ar nelielu izbraucienu, skriešanas koptreniņš ar taku skriešanas seriāla „Stirnu buks” dibinātāju Rimantu Liepiņu, kā arī peldēšanas un jogas nodarbība, ko vadīja ārzemju jaunieši.
 
Paralēli jaunieši uzņēma video par projektu un diskutēja par aizvadītajām nodarbībām, kā arī prezentēja savā valstī populāros un citām tautām svešos sporta veidus. Savukārt starpkultūru vakarā jaunieši prezentēja savu valsts nacionālos ēdienus un demonstrēja īsfilmas.
 
Kā projekta noslēguma diskusijā atzina jaunieši, daudzi pirmoreiz dzīvē ieraudzīja un izmēģināja tādu sporta veidu kā florbols. Īpaši šis sporta veids patika grieķu jauniešiem un viņi to gribētu spēlēt arī dzimtenē. Liels pārsteigums jauniešiem bija sporta centrs "Brazīlija" - lielākā daļa jauniešu nezināja, ka mūsdienās ir iespējams spēlēt pludmales volejbolu pilsētā zem jumta. Daudz emociju projektā ienesa Katrīnas un Klāva Brieža sarūpētā motokrosa lekcija, jo tās noslēgumā sekoja arī dalībnieku vizināšana. Pēc tam sekojošais koptreniņš Ķesterciemā virknei projekta dalībnieku bija pirmā pieredze taku skriešanā – jaunieši atzina, ka nekad vēl nebija skrējuši vienā skrējienā gan pa mežu, gan pa pludmali. Tāpat daudziem puišu šī projekta jaunatklājums bija joga.
 
Pēc pludmales volejbola un Nacionālās bibliotēkas apmeklējuma ekskursija pa Rīgu jauniešiem nebija tikai pastaiga. Paula Turka pie Brīvības pieminekļa jauniešiem bija sagatavojusi vārdu spēli par Latvijas vēsturi.
 
Projekta noslēgumā jaunieši aicināja uz tikšanos iedzīvotājus un prezentēja ar viedtālruņiem uzņemto īsfilmu par aizvadīto projektu.
 
Paldies visiem, kas ar savu ieguldījumu palīdzēja veiksmīgā norisē! Īpašs paldies:
  • Šlokenbekas muižas viesnīcas kolektīvam par viesmīlīgajām telpām un brokastīm – Daigai Osītei, Ilzei Vekšinai, Indrai Krimskai;
  • ēdinātājiem – Arnitai Runcei (SIA „Runcis & CO”), Kasparam Liepam (SIA „Kvazz Pizza”), Aijai Rudovskai (SIA „Vāverīši”);
  • par transfēru nodrošināšanu – Jurim Vihmanim un SIA „Smārdes AL”;
  • par sporta zāli un sporta inventāru stafetēm – Sandim Čilipānam;
  • par skriešanas koptreniņu un piemiņas medaļām – Rimantam Liepiņam;
  • par jogas paklājiem – Rimai Mortuļevai;
  • par Engures saieta nama telpām, gatavojoties projektam – Jolantai Krauklei;
  • Engures novada Domes vadībai par projekta līdzfinansēšanu un jauniešu uzņemšanu vizītē Domē;
  • par drosmi un projekta ideju – Katrīnai Mierkalnei ar komandu: Montai Štālai, Paulai Turkai, Betijai Līcītei, dvīņubrāļiem Reinim un Klāvam Briežiem, kas pārstāvēja Latviju un Engures novadu projektā;
  • par projekta īstenošanu – vislielākais paldies biedrības „Pozitīvā Doma” vadītājai Ievai Upeslejai!!!
Projektu finansēja ERASMUS+ programma ar 12 800 eiro. No 30. septembra līdz 3. oktobrim Šlokenbekas muižā notika projekta „Be sporty be happy” plānošanas vizīte, kas arī tika finansēta no ERASMUS+ programmas ar atsevišķu.
Pašvaldības līdzfinansējums projekta norisē bija ~7% no projekta kopējā budžeta.
 
 
 
 
Saistītie raksti:

 
 

<< Atpakaļ