Engures novads

Foto: Eiropas deju projekts startē ar vērienu Milzkalnē26-03-2013

Piedāvājam fotogaleriju no „Let The Movement Speak” deju projekta pirmās dienas. Eiropas Savienības fonda līdzfinansētajā projektā piedalās Latvijas (Engures novada) un Lietuvas (Kupišķu pilsētas) tautas deju un show dance kolektīvi, kā arī līnijdejotāja.

25.martā Smārdes pagastā ieradās Lietuvas kolektīvi. Pasākums tika atklāts vakarā ar iepazīšanās koncertu Milzkalnes Tautas namā. Katrs kolektīvs prezentēja sevi ar vienu vai vairākām dejām, kā arī speciāli projektam sagatavotu īsfilmiņu un īpaši darinātu logotipu pēc projektā noteiktiem parametriem, ko pirms uzstāšanās kolektīvs „piešāva” kopējā logotipu saimē. Saliekot visus logotipus kopā, kolektīvi radīja unikālu projekta zīmolu – krāšņu apli.

Pēc koncerta sekoja flashmoob aktivātes. Vispirms Katerīnas Stefanovskas vadībā skaists aplis  un daudz humora – tā lakoniski var raksturot šo uzlādējošo programmas daļu.
Uzkrājuši emocijas, dejotāji nodevās kopīgai līnijdeju pamatsoļu apguvei Montas Sokolovskas vadībā. Šī pasākuma daļa patiesi aizrāva vairāk nekā 100 dejotājus, kas bija piepildījuši tautas nama lielo zāli. Talantīgie jaunieši neticami ātri apguva specifisko  soli, un varēja pavērties fantastiska aina – viss deju placis vienojies ritmiskā īru dancī. „Es pat nebiju gaidījusi, ka viss tā sanāks,” atzina Monta, „Var redzēt, ka visi te ir dejotāji!”
 
Visbeidzot vērsim pie ragiem ķērās Alegorijas dvēsele Ilva Jirgensone. Prieka pilni jaunieši gandrīz stundu leca, staipījās un locījās līdzi Ilvas atraktīvajām kustībām. Adeles iedvesmojošie dziesmu vārdi un melodijas basi neļāva jauniešiem pagurt. Lai gan jāatzīst – dažs tomēr uzvilka balto karogu mastā, jo daudzveidīgā kustība programma bija laupījusi savu enerģijas devu.
 
„Tas, lai viņi ieiet ritmā,” Katerīna, kura arī pārstāv Alegoriju, kliedēja bažas, ka dejotājiem pēc atraktīvās pirmdienas varētu pietrūkt pulvera otrajai projekta dienai.
Iepazīšanās vakars tika noslēgts palaižot mākoņos spožas laternas, kas zīmīgi izgaismoja debesis virs Šlokenbekas vēsturiskajiem mūriem.  Zīmīgi, jo pēc kopīgiem treniņiem šodien un rīt Smārdes pamatskolā dejotāji atgriezīsies ceturtdien Milzkalnē uz topošo noslēguma pasākumu.
 
Projektu filmē profesionāla producentu grupa. Pēc nometnes taps filma, atspoguļojot deju projekta notikumus un darbību, ko varēs izmantot citas pašvaldību gan kā pedagoģisku, gan kā pārliecināšanas komunikācijas materiālu Eiropas projektu veidošanā.
 
Teksts un foto: Kristaps Zaļkalns

 

<< Atpakaļ