Engures novads

FOTO: Jaunieši devušies ceļā uz ERASMUS+ projektu Polijā14-06-2018

Ceturtdien, 14.jūnijā pl.6.00 no rīta aktīvie Engures novada jaunieši kopā ar Tukuma un Rīgas jauniešiem uzsāka ceļu uz Varšavas provinci, kur līdz 22. jūnijam piedalīsies ERASMUS+ projektā Home*EU.

 Kā jau ziņots, Engures novada Domei sadarbojoties ar biedrībām „Zelta soļi” (deju studija "Alegorija" Milzkalnē) un „Pozitīvā Doma” kopā ar poļu organizāciju „Doma Kultury Zacisze” tiek īstenots projekts jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kas veidots, lai izglītotu jauniešus par migrācijas jautājumiem.
 
Projekta Home*E gaitā jaunieši no Latvijas un Polijas diskutēs par cilvēces krīzi un bēgļu situāciju Eiropā. Diskusija notiks ne tikai tradicionālā veidā, bet arī izmantojot mākslas valodu. Projekta laikā jaunieši jau radījuši digitālos stāstus, ko Polijā prezentēs viens otram, veidos izstādi, deju performanci, koncertu par mieru, kā arī kopā gatavos un iepazīs viens otra kultūru, tādējādi attīstot dažādas prasmes.
 
Kā jau ERASMUS+ projektos, dzīvošanas, ēdināšana, aktivitātes un transports tiek segts no projekta fonda budžeta, jauniešiem pašiem jāmaksā tikai par apdrošināšanu un personīgajiem izdevumiem, Jaunieši uzturēsies "Hotel Stawisko Klaudyn".
 
Latvijas delegāciju vadīs deju studijas "Alegorija" pārstāvji Ilva Jirgensone un Ingvars Siliņš. Jirgensone jau iepriekš aktīvi sadarbojusies ar pašvaldību gan aktīvi veicinot jauniešu iesaisti projektos, gan kā jauniešu līderis vadot virkni starptautisku projektu.
 
Projektā Latvijas delegācijā piedalās 12 jaunieši: 2 no Smārdes, 5 no Engures, 3 no Tukuma un 2 no Rīgas.
 
 
 

<< Atpakaļ