Engures novads

FOTO: Jaunieši Domē prezentē uzņēmējdarbības projektus LLKC konkursa finālā08-10-2015

Ceturtdien, 8. oktobrī, Engures novada Domes sēžu zālē risinājās Latvijas Lauku konsultāciju centra (LLKC) jauniešu projektu konkursa reģionālais fināls "Laukiem būt!"

Projektu konkursā piedalījās arī divi Engures novada jaunieši ķesterciemnieks Mārtiņš Straupmanis, kurš nodarbojas ar pulksteņu ražošanu, un lapmežciemnieks Aivis Gleitners, kurš ražo laivas.
 
Konkursa dalībnieki cīnījās par naudas balvām 200 - 400 EUR. Konkursa uzvarētājs valstiska finālā cīnīsies par 2500 EUR naudas balvu.
 
Projektu konkursa finālam klātienē sekoja arī Engures novada Domes lauku attīstības speciāliste, attīstības nodaļas vadītāja un Domes priekšsēdētājs.
 
***
 
LLKC Lauku attīstības nodaļa sadarbībā ar LLKC reģionālo nodaļu speciālistiem katru gadu organizē pasākumu „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”.
 
Pasākuma mērķis – lauku jauniešu (18 – 30 gadi) aktivizēšana un iesaistīšana lauku uzņēmējdarbībā un sabiedriskajā dzīvē, kura ietvaros jauniešiem tiek organizētas mācības par ideju apzināšanu un analīzi, vajadzību izvērtēšanu un savu spēju noteikšanu, kā arī sniegtas konsultācijas, palīdzot sagatavot biznesa plānus ar mērķi ne tikai īstenot idejas, bet arī iesniegt tos VLT pasākuma ietvaros organizētajā konkursā „Laukiem Būt!”.
 
LLKC sadarbojas ar Latvijas skolām, popularizējot uzņēmējdarbības attīstības iespējas lauku teritorijā.
 
LLKC katru gadu organizē starptautisku jauniešu konferenci, kuras laikā iespējams uzzināt ārvalstu speciālistu ieteikumus uzņēmējdarbības veicināšanā un gūt jaunus kontaktus ar vienaudžiem Latvijā un ārvalstīs.
 

<< Atpakaļ