Engures novads

FOTO: Lapmežciema skolēni "ēno" pašvaldības policiju11-02-2015

Trešdien, 11. februārī, visā Latvijā tūkstiešiem skolēnu piedalījās Ēnu dienās. Engures novadā Ēnu dienās iesaistījās seši Lapmežciema pamatskolas un viens Tukuma skolēns, kuri tikās ar pašvaldības policiju un devās izbraukumos uz Kaņiera ezeru un smaga nozieguma vietu Klapkalnciemā.

No rīta skolēni noklausījās stundu garu lekciju no Engures pašvaldības polcijas priekšnieka Jāņa Vancāna, kurš dalījās arī dažādās praktiskās atziņās. Skolēni tika iepazīstināti ar pašvaldības policijas ikdienu, pienākumiem un darba neredzamo pusi. Tāpat jauniešiem tika izskaidrots, ar ko pašvaldības policija atšķiras no Valsts policijas. Protams, galvenā atklāsme jauniešiem: policists - tas nav darbs, tas ir aicinājums.
 
Pašvaldības policijas inspektors Sandis Plasiņš jauniešiem izrādīja policijas aprīkojumu - trafarēto policijas auto, bruņojumu, alkometru, mobilo datubāzes iekārtu un citas lietas.  
 
Kad būtiskākās teorētiskās un praktiskās lietas skolēniem tika izskaidrotas, jaunieši ar policistiem devās uz Kaņieru ezera laivu bāzi. Policisti skaidroja kā notiek reidi un ar binokļa palīdzību ar nakts redzamības funkciju no skata torņa tiek kontrolēti zvejnieki, precīzāk, tiek veikta prevensika pret malu zvejniekiem. Tikšanās noslēgumā skolēni tika aizvesti uz šokējošu nozieguma vietu Klapkalnciemā. Kāds neģēlis ar rokas zāģi ir kāpu zonā aizvdītās nedēļas kādā naktī nozāģējis un ar saknēm izracis milzīgas priedes kāpu zonā. 
 
Paldies Engures novada pašvaldības policijai un Lapmežciema pamatskolai par iesaistīšanos Ēnu dienās. Kopā izdodas!
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 

<< Atpakaļ