Engures novads

FOTO: LLKC jauniešu zivsaimniecības biznesa projektu konkurss (papildināts)22-10-2014

Otrdien, 21. oktobrī Engures Saieta namā norisinās Lauku konsultāciju centra piekrastes jauniešiem rīkotais biznesa projektu konkursa „Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai” fināls. Finālā par vērtīgām naudas balvām cīnījās trīs Engures novada jaunieši - Ulvis Noviks, Vita Multiņa un Monta Strazdiņa.

Vislabāk no mūsējiem veicās Ulvim Novikam ar projektu Atpūtas vietas "Brīvdienas bērziemā" izveidošana, kurš ieguva dalītu 3. - 6. vietu un naudas balvu 600 eiro projekta līdzfinansēšanai. Vita Multiņa ar projektu Kāzu un ekskursiju piedāvājums "Zutis buti precēt grib" saņēma I pakāpes atzinības rakstu un naudas balvu 300 eiro. Montas Strazdiņas projekts par juridiskā biroja izveidošanu piekrastē izpelnījās II pakāpes atzinības rakstu un naudas balvu 200 eiro.
 
Kopējais balvu fonds bija 4200 eiro.
 
Eksperti nolēma, ka pirmā vieta netiek piešķirta, bet visaugstāk – ar otro vietu – tika novērtēts Ilzes Jēkabsones (Ainaži) projekts par kūpinātu zivju piedāvājumu vakuuma iepakojumā.
 
Konkursu rīkoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitātes „Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros. Konkursa noslēguma pasākumā jaunieši prezentēja savas idejas, kuras vērtēja kompetenta žūrija, un tika paziņoti konkursa laureāti, kuri saņems naudas balvas savas biznesa idejas īstenošanai.
 
Edgars Linde, LLKC valdes loceklis: „Zivsaimniecības nozarē, īpaši piekrastes teritoriju attīstībā, ir ļoti būtiski, lai parādītos jauni uzņēmēji, un jaunieši atrastu nodarbi savās mājās. Patiess prieks, ka iepazināmies ar vairākiem perspektīviem projektiem, kuri sekmēs šī mērķa īstenošanu. Jaunieši ar saviem darbiem apliecina, ka viņi domā par to, ko var darīt savās teritorijās, lai kļūtu finansiāli neatkarīgi no ārējiem apstākļiem, kas bieži liek pieņemt smago lēmumu par došanos prom no mājām. Ceru, ka šīs idejas būs dzīvotspējīgas, un savu darbu, kas paveikts šogad, visi konkursa dalībnieki arī turpinās.”
 
Konkurss notiek trešo gadu, un tā mērķis ir saglabāt apdzīvotu piekrasti ar aktīvu uzņēmējdarbību dažādās jomās. Konkursa ietvaros jau no šāgada pavasara LLKC nodaļas rīkoja mācības jauniešiem, aicinot viņus iepazīties ar dažādām zivsaimniecības tradīcijām, kā arī apgūt biznesa plānu rakstīšanu, lai īstenotu savas uzņēmējdarbības idejas piekrastē. No aktīvākajiem jauniešiem, kuri beidza mācības, dalībai konkursā par labāko biznesa ideju bija pieteikušies astoņi.
 
Pasākuma laikā jauniešiem bija iespēja uzzināt arī citu interesantu pieredzi, kas saistīta ar zivsaimniecību. Agnis Pūris no Lapmežciema iepriekš piedalījies LLKC konkursos un izveidojis IK „Pūrēns A” zivju pārstrādei un tirdzniecībai no laivas izveidotā pārvietojamā kioskā. Viņš atzīst, ka šis konkurss ir ļoti noderīgs pasākums, jo reāli palīdzējis viņam pašam sākt uzņēmējdarbību, kā arī centra organizētie pasākumi dod iespēju iegūt jaunas zināšanas un pieredzi. Lai gan dažbrīd esot grūti, Agnis negrasās doties laimes meklējumos citur, jo ir Latvijas patriots un vēlas sevi apliecināt savā dzimtenē.
 
Savukārt Aivis Dornis kļuvis par angļu kompānijas kuģa kapteini, kas nodarbojas ar krabju un lobsteru zveju Ziemeļu jūrā. Taču tieši tā ir bijusi iespēja vienlaikus labi nopelnīt un vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni, kurā aug četri bērni, tepat Engurē, jo starplaiki starp zveju un iespēju palikt mājās ir proporcionāli izdevīgi.
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 
 

<< Atpakaļ