Ideju prāta vētra aizvadīta arī Engurē21-02-2013

Ceturtdien, 21.februāra pēcpusdienā Engures vidusskolas aktu zālē pulcējās vietējie ciema jaunieši, lai piedalītos pašvaldības rīkotajā pasākumā "Ideju prāta vētra", daloties argumentētos viedokļos, idejās un ierosinājumos, ko gribētu pilnveidot Engures dzīvē. Pasākuma noslēgumā jauniešiem tika dota lieliska iespēja vēlmes prezentēt Engures novada domes priekšsēdētāja vietniekam, vietējās dzīves "kuratoram" Andrim Kalnozolam.

Trīs ar pusi stundas ilgajā pasākumā, ko vadīja talantīgā Milzkalnes iedzīvotāja, studente Katrīna Stefanovska, caur sociālām spēlēm un debatēm kopīgi nonācām pie vairākām vitāli noderīgām un īstenojamām idejām. Galvenā vēlme - neliela jaunatnes centra izveide, lai vietējiem jauniešiem būtu kāda publiska vieta, kur satikties - uzspēlēt galda spēles, kopīgi paskatīties hokeju vai vienkārši labi pavadīt laiku. Tāpat jaunieši vēlas, lai Engurē tiktu izveidota "svaru zāle" un labāk attīstīts florbols, atjaunota Engures vidusskolas avīze un jaunā kvalitātē - skolas mājaslapa.

Jaunieši lielākoties piekrita apgalvojumam, ka Engurē labprāt veidotu savu ģimenes dzīvi, "ja vien Engurē būt banka un slimnīca". Tās ir divas galvenās lietas, kas pietrūkstot Engurē.

A.Kalnozols norādīja, ka vairākas idejas ir reāli īstenojamas - jo īpaši piemeklējama telpa, kur pulcēties jauniešiem. A.Kalnozols aicināja jauniešus vērsties pārvaldē pie viņa ar konkrētiem priekšlikumiem un iedrošināja paust vairāk iniciatīvu, jo "neviens konkrēts priekšlikums nevienam iedzīvotājam nav noraidīts". Un no jauniešiem konkrētu priekšlikumu līdz šim nav bijis gandrīz nemaz.

Šis bija otrais "Ideju prāta vētras" pasākums 2013. gadā.Pirms mēneša pie "apaļā galda" sēdās Smārdes jaunieši, bet martā centīsimies iešūpot Lapmežciema jauniešus.

P.s. Ideja uzņēmējiem - jaunieši pauda cerību, ka kādreiz Engures centrā būs picērija. Būs piedāvājums, būs - pieprasījums!

Engures novada domes
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciālists
Kristaps Zaļkalns

Foto: K.Zaļkalns, K.Stefanovska