Engures novads

Izsludināts konkurss jauniešu dalībai ES mājas izaugsmes nodarbību ciklā PRAKSES KALVE 202007-09-2020

Aktīvi un zinātkāri jaunieši aicināti līdz 20. septembrim iesūtīt motivācijas vēstuli, lai pieteiktos dalībai Eiropas Savienības mājas izaugsmes nodarbību ciklā "Prakses kalve 2020". Sestā sezona sāksies 9. oktobrī, šī gada tēma – EIROPAS ZAĻAIS KURSS. Atbilstoši šī gada tēmai, jaunieši izzinās klimata pārmaiņu, bioloģiskās daudzveidības, bezatkritumu dzīvesveida, urbānās mobilitātes un pilsētvides plānošanas tēmas, kā arī diskutēs ar ekspertiem par pilsonisko aktivitāti, iesaistīšanos dabai un klimatam būtisku jautājumu risināšanā.

 
Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 20 mērķtiecīgākie un motivētākie jaunieši no visas Latvijas, kuri četrus mēnešus reizi nedēļā tiksies radošās un praktiskās nodarbībās. Ciklā jauniešiem būs iespēja uzlabot arī sadarbības un attiecību veidošanas, kā arī publiskās runas un sociālo mediju komunikācijas prasmes.
 
Šogad pirmo reizi dalībniekiem būs iespēja izstrādāt idejas zaļo, videi draudzīgo iniciatīvu konkursā un iegūt finansējumu to īstenošanai savā skolā, kopienā vai pašvaldībā.
 
Nodarbības ES mājā notiks piektdienās no plkst. 17 līdz 19 (atsevišķās dienās līdz plkst. 20). Reaģējot uz izmaiņām valstī noteiktajos epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, iespējama nodarbību norise tiešsaistē.
 
Visas nodarbības būs bezmaksas. Cikla noslēgumā – 2021. gada janvārī – dalībnieki saņems apliecības par piedalīšanos apmācībās.
 
Nodarbības vadīs profesionāli un zinoši eksperti: apmācību vadītājs piedzīvojumu organizācijā “Lūzumpunkts” Māris Resnis, komunikācijas konsultante Ieva Knāķe, ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons, dabas draugs Jānis Zilvers, komunikācijas speciāliste, Zero Waste Latvija biedre Maija Krastiņa, arhitekts, apvienības “Pilsēta cilvēkiem” aktīvists Oto Ozols, debašu organizācijas „Quo Tu Domā?” valdes loceklis Edgars Klētnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis, pilsoniski aktīvā tiesību zinātnes studente Natālija Knipše un citi.
 
Arī šogad septiņiem jauniešiem, kuru dzīvesvieta ir ārpus Rīgas un kuri sekmīgi apmeklēs visas cikla nodarbības, piedāvājam apmaksāt iknedēļas braucienu (ar sabiedrisko transportu) izdevumus.
 
Konkursā 10. – 12. klašu skolēni un augstskolu pirmo kursu studenti aicināti līdz 20. septembrim (ieskaitot) uz e-pastu info@esmaja.lv sūtīt savu motivācijas vēstuli (apjoms līdz divām A4 lapām datorrakstā, pievienotu kā e-pasta pielikumu), kurā raksturota līdz šim iegūtā izglītība un pieredze sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī mērķi un motivācija dalībai nodarbību ciklā „Prakses kalve 2020”. Par konkursa rezultātiem visi pretendenti tiks informēti līdz 28. septembrim.
 
 
Informējam, ka nodarbībās notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtās fotogrāfijas un video materiālus izmantosim publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos Eiropas Savienības mājas interneta vietnē un sociālajos medijos. Personas dati tiks apstrādāti, ievērojot konfidencialitātes prasības un personas datu drošību, kā arī personas dati netiks nodoti trešajām personām, ja vien to nenosaka normatīvie akti. Informācija par personas datu apstrādi.
 

<< Atpakaļ