Engures novads

Jauniešu projektu iniciatīvu konkurss 2019. gadā15-03-2019

Engures novada jauniešiem ir unikāla iespēja iesniegt projektus Jauniešu projektu konkursam, lai apgūtu līdz 600 eiro kādai publiskai aktivitātei Engures novada jauniešu labā. Jaunieti, novērtē un izmanto iespēju - šāds atbalsts jauniešiem ir tikai dažos no 119 Latvijas novadiem!

Kādēļ piedalīties jauniešu projektu konkursā?

Bieži jauniešus varam dzirdēt sūkstāmies: jauniešiem jau nekas nenotiek, jauniešiem nav iespēja iegūt darba pieredzi, jauniešiem nav pieejams finansējums… Tā nav, ja esi aktīvs un izrādi iniciatīvu!
Jauniešu projekts ir tava iespēja sarīkot sev, saviem draugiem un citiem novada jauniešiem grandiozu pasākumu vai nelielu izglītojošu aktivitāti. Tā ir tava iespēja piesaistīt finansējumu tavam projektam - iegūt ieskatu gan projektu rakstīšanā, gan reālu darba pieredzi un izprast, kā funkcionē pašvaldība, kā var Eiropas Savienībā piesaistīt naudu.
Vienlaikus tā ir tava iespēja dalīties savās zināšanās, prasmēs, meistarībā ar citiem jauniešiem.  Noorganizē talku vai vides labiekārtošanas aktivitāti, sarīko sporta nodarbības, nodrošini jauniešiem iespēju aizbraukt uz teātri – pieaicini nozares ekspertus, kas jums palīdzēs vai uzstāsies ar pamācošu lekciju.
 
Projekta iesniedzējs var būt:
Jebkurš Engures novada administratīvajā teritorijā deklarēts jaunietis vai jebkurš Engures novada izglītības iestādes audzēknis vecumā no 12 – 25 gadiem, kurš realizē projektu Engures novadā. Projektu var iesniegt individuāli vai divatā.
 
Iepriekšējo gadu projektu piemēri
 
2018. gadā Iniciatīvu projekta "Engures ezera dabas parks fotogrāfijās" ietvaros bija divas aktivitātes. Pirmā un visilgākā bija fotogrāfiju izstāde, kur bija attēlots Engures ezera dabas parks un kura norisinājās no 1. maija līdz 17. novembrim. Šī izstāde bija apskatāma Engures kultūras nama pirmajā stāvā. Turpat bija arī īss apraksts par projektu, par fotogrāfiju saturu un par pašu projekta autori, kā arī norāde, ka izstāde tapusi ar Engures novada domes atbalstu Jauniešu projektu konkursa ietvaros.

Otra aktivitāte bija noorganizēta tieši Engures vidusskolas jauniešiem no 8., 10. un 11. klases. Šī aktivitāte sastāvēja no vairākām daļām:

×          Informatīvā daļa par Engures ezera dabas parku, tā biotopiem un tajā sastopamo floru un faunu, šī daļa tapa sadarbībā ar Engures ezera dabas fondu un Robertu Šiliņu;

×          Viktorīnas daļa, kur auditorijā esošajiem jauniešiem bija iespēja iegūt balviņas par pareizām atbildēm un jautājumiem, ko sagatavoju iepriekš par informatīvajā daļā sniegto ieskatu par Engures ezera dabas parku;

 
2017. gadā Engures novada jaunieši iesniedza septiņus jauniešu projektus. Pateicoties pašu jauniešu aktivitātei, Engures pagasta jauniešiem bija iespēja izbaudīt brīvdabas kino, doties izglītojošā ekskursijā uz mūsu novada dabas bagātību Ķemeru nacionālo parku. Tāpat Ķesterciemā, pateicoties Katrīnas aktivitātei, tagad notiek volejbola treniņi un jaunieši jau startē sporta centrā „Brazīlija” pludmales volejbola turnīros.  Smārdes jaunieši devās uz NATO karabāzi un basketbola turnīru Beļģijā, bet Lapmežciema meitenes noorganizēja izglītojošu ekskursiju uz zinātnes centru Igaunijā AHHAA.
 
Plašu aprakstu ar komentāriem par iepriekš mūsu jauniešu realizētajiem Engures novada jauniešu projektiem līdz 2018. gadam lasiet ŠEIT un par 2018. gadā realizēto projektu lasiet ŠEIT.
 
***
Engures novada jauniešu projekta konkursa pieteikuma forma ŠEIT.
 
Ja ir kādi jautājumi, droši raksti jaunatnes lietu speciālistei Ilzei Steriņai uz e-pastu avize@enguresnovads.lv - uz šo e-pasta adresi jāsūta arī projektu pieteikumi vai jāiesniedz izdrukātā veidā kādā no Engures novada pašvaldības pārvaldēm Engurē, Lapmežciemā vai Smārdē.  Jauniešiem tiek dotas vairākas iespējas, kad iesniegt projekta pieteikumu – pavasarī, vasarā vai rudenī.  
 
Finansējuma apjoms ir ierobežots – ja apstiprinātie projekti būs vairāk, nekā plānotie līdzekļi, tad zaļo gaismu saņems savlaicīgākie apstiprināto projektu iesniedzēji.  
 
***
Atskaites forma tev būs nepieciešama, kad projektu būsi pabeidzis, taču savlaicīgi publicējam arī to! Skaties ŠEIT.
 
Ilze Steriņa
Jaunatnes lietu speciāliste
avize@enguresnovads.lv
63107214, 24207283

<< Atpakaļ