Engures novads

Piesakaies jauniešu ekspedīcijai „No Zaļās kāpas līdz Kaņierim”31-10-2014

Engure ir viens no dabas bagātākajiem novadiem Latvijā. Zaļie meži, plašie purvi, zilie ezeri un garā jūras piekrastes josla ir svarīgākās vides teritorijas šeit. Lai iepazītu savas bagātības, Engures novada Jauniešu projektu konkursa ietvaros tiek organizēta ekspedīcija „No Zaļās kāpas līdz Kaņierim”.

Zaļā kāpa stiepjas vairāku kilometru garumā, šķērsojot mazskartu purvu un skujkoku mežu masīvu. Tās austrumu pusē dažviet ir redzams Raganu, bet rietumos – Zaļais purvs.Pie Kaņiera ezera atrodas Kaņiera pilskalna dabas taka, kas ved cauri purvu pasaulei uz Kaņiera pilskalnu un akmeņu vaļņiem. Tas ir vienīgais pilskalns, kas atrodas tik tuvu jūrai purvainā un neapdzīvotā vietā. Ejot pa Kaņiera ezera niedru laipu, var iepazīt Kaņiera ezera niedru labirintus no pavisam cita skatu punkta. Tā savienos Andersalu un Riekstu pussalu, uz kuras atrodas putnu vērošanas tornis.
 
Kad: 08.11.2014 Kur: Ķemeru Nacionālais parks Sākums: 8:30 Ilgums: ~ 8h Distance: 16 km
Plāns:
• Tikšanās pie Engures kultūras nama
• Ierašanās Ķemeru nacionālā parka „Zaļās kāpas” teritorijā
• Iepazīšanās ar Ķemeru nacionālo parku un tā teritoriju
• Ekspedīcija + sabiedriskais monitorings „Gaisa kvalitātes noteikšana”
• Pārtraukums, atpūta, pusdienas
• Došanās uz Kaņiera pilskalna dabas taku
• Došanās uz Kaņiera ezera putnu vērošanas torni
• Pārgājiens pa Kaņiera ezera niedru taku
• Noslēgums
 
Ekspedīcijas sākums paredzēts Ķemeru nacionālā parka teritorijā pie Zaļās kāpas, uz kurieni dalībnieki tiek nogādāti ar autobusu no Engures. Sasniedzot kāpas augstāko punktu, grupai pievienojas „Meža mājas” pārstāvji, kas pastāsta par ĶNP un tā dārgumiem. Pēc nelielas atpūtas dalībnieki piedalās pirmajā dabas izziņas nodarbībā. Pēc tam dodoties uz Kaņiera ezera pilskalna taku, tiek veikts sabiedriskais monitorings „Gaisa kvalitātes noteikšanai”. Sasniedzot pilskalna taku, pusdienu pārtraukums, kurā dalībniekiem būs sagatavota zupa un tēja. Pēc tā grupa dodas uz putnu vērošanas torni apskatīt ezeru no Lapmežciema puses un visbeidzot šķērsojot niedru taku nonāk Kaņiera ezera laivu bāzē, kur ekspedīcija tiek noslēgta.
 
Transports, pusdienas, izdzīvošanas paka un nodarbības bez maksas.
 
 
 
Krista Ošniece
26497352
kristaosniece@gmail.com
 

Pasākums tiek organizēts Jauniešu projektu konkursa ietvaros ar Engures novada Domes atbalstu.

<< Atpakaļ