Engures novads

Piesakies Engures novada jauniešu ekspedīcijai “Piekrastes dabas mantojums”29-10-2015

Š.g. 7. novembrī Engures novada jauniešiem ir iespēja piedalīties bezmaksas ekspedīcijā un iepazīt apkārtnes piekrastes dabas matojumu. Izzinošu nodarbību un orientēšanās laikā apskatīsim jūras krastu, pludmales un kāpas posmā no Klapkalnciema līdz Engurei.

Engure ir viens no dabas bagātākajiem novadiem Latvijā. Zaļie meži, plašie purvi, zilie ezeri un garā jūras piekrastes josla ir svarīgākās vides teritorijas šeit. Jūras krasta garums Engures novadā ir aptuveni 58 kilometri, kas ir 12% no visa Latvijas jūras krasta garuma. Pateicoties savdabīgajam klimatam, un novada ģeogrāfiskajam novietojumam pie Rīgas līča Baltijas jūrā, Engures novadā ir izveidojušies Eiropā un visā pasaulē vērtīgi piekrastes biotopi, kuros atrodamas apdraudētas augu un dzīvnieku sugas. Engures pludmale un jūras zemūdens daļa ir īpaša ar lielo laukakmeņu esamību, kas nosaka vietējām zivīm barotni un ir kā barjera viļņošanās procesiem. Posmā no Ķesterciema līdz pat Ragaciemam piekrastes daļā ir smalkas frakcijas smilšu pludmales, kas ievērojami piesaista tūristus. Starp Klapkalnciemu un Apšuciemu plešas iespaidīgs ar mežiem apaudzis stāvkrasts, Plieņciemā – Baltās kāpas dabas liegums ar saglabājušos staigājošos eolo kāpu masīvu Vabu laukumā.
 
Ekspedīcija norisināsies gar Rīgas jūras līča piekrasti posmā no Klapkalnciema stāvlaukuma līdz LVM atpūtas vietai Engurē. Tiks organizēts transports, kas dalībniekus nogādās sākuma punktā un vakarā atpakaļ mājās. Kopējais pārgājiena garums ir aptuveni 21 km, kuru plānots paveikt ne vairāk kā 8h laikā, ņemot vērā paredzētās aktivitātes.
 
Kopā ar ĶNP Dabas izglītības centra „Meža māja” pārstāvjiem, dalībnieki novērtēs kā jūra ietekmē piekrastes dabas vērtības, kādas dzīvās radības dzīvo piekrastē un kādi ir krasta veidošanās procesi.
 
Ekspedīcijas laikā dalībniekiem būs jāizpilda arī orientēšanās elementi – jāmeklē norādes, jāatbild uz jautājumiem un jāorientējas pēc foto. Pie katras no norādēm būs atrodami produkti un palīglīdzekļi, lai LVM atpūtas vietā Plieņciemā varētu pagatavot paši sev garšīgas pusdienas brīvā dabā.
 
Transports, nodarbības un pusdienas bez maksas.
 
Pieteikšanās: http://ej.uz/Piekrastes_ekspedicija
Sekot aktualitātēm: https://www.facebook.com/events/134038403618346/
 
 
Pasākums tiek organizēts Jauniešu projektu konkursa ietvaros ar Engures novada Domes atbalstu.
 
Krista Ošniece
26497352
kristaosniece@gmail.com
 
 

<< Atpakaļ