Engures novads

Psihologa konsultācija jauniešiem čatojot18-02-2020

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) savā mājaslapā izveidojusi jaunu rīku – čatu. Tur jaunieši var saņemt ekspertu konsultācijas par to, kā rīkoties grūtā brīdī.

Telefona saruna ar konsultantu reizēm nav piemērotākais formāts, lai jaunietis pilnībā izstāstītu savu problēmu. Dažiem čats ir ērtāks. Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa klientu aptaujās norādījuši, ka “dzīvā” saruna ar konsultantu reizēm vairo nedrošību un traucē pilnībā izklāstīt savu problēmu. Tādēļ inspekcijas mājaslapā, paralēli jau zināmajam jauniešu uzticības tālrunim 116111 radīta jauna funkcija – čats jeb digitālā tērzētava, kur jaunietim saņemt psihologa palīdzību.
 
Čats gan darbojas tikai darba dienās no plkst.12 dienā līdz astoņiem vakarā. No janvāra sākuma bijušas  jau 25 čata sarunas par dažādiem tematiem.
 
“Aizvien biežāk, lai sazinātos ar citiem, tiek izmantota tieši tiešsaistes vide – nereti rakstot ir vieglāk izteikt savas domas un emocijas, kā arī meklēt iespējamos risinājumus un lūgt palīdzību. Brīžos, kad negatīvo emociju, trauksmes vai stresa ir pārlieku daudz, meklēt palīdzību var būt patiešām grūti. Īpaši sarežģīti lūgt atbalstu var būt tiem bērniem, kuri jūt kaunu, bailes, nedrošību, kā arī citas spēcīgas emocijas – šādos gadījumos arī telefonsaruna var šķist pārlieku apgrūtinoša vai biedējoša, savukārt rakstot uz e-pastu, atbilde jāgaida ilgāku laiku. Lai būtu iespējams sniegt psiholoģisku atbalstu visiem tiem bērniem, kuriem ir nepieciešama palīdzība, saziņai būs vairākas iespējas – katram bērnam būs iespēja izvēlēties viņa vajadzībām visatbilstošāko komunikācijas veidu”, uzsver VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.
 
Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālrunim var zvanīt visu diennakti.
 
 

<< Atpakaļ