Engures novads

Sākas Engures novada jauniešu projektu konkurss 2017!09-02-2017

Jau ceturto gadu Engures novada jauniešiem ir unikāla iespēja iesniegt projektus Jauniešu projektu konkursam, lai apgūtu līdz 600 eiro kādai publiskai aktivitātei Engures novada jauniešu labā. Jaunieti, novērtē un izmanto iespēju - šādas atbalsts jauniešiem ir tikai dažos no 110 Latvijas novadiem, taču iniciatīvu atbalsts kļūst aizvien populārāks visā valstī!

Jauniešiem tiek dotas vairākas iespējas, kad iesniegt projekta pieteikumu – orientējoši projekts ir elektroniski jāiesūta pašvaldībā līdz katra mēneša 10. datumam. Sk. precīzāku informāciju afišā).
 
Finansējuma apjoms ir limitēts – ja apstiprinātie projekti būs vairāk, nekā plānotās naudas, tad zaļo gaismu saņems savlaicīgākie apstiprināto projektu iesniedzēji.  
 
Kādēļ piedalīties jauniešu projektu konkursā?
 
Bieži jauniešus varam dzirdēt sūkstāmies: jauniešiem jau nekas nenotiek, jauniešiem nav iespēja iegūt darba pieredzi, jauniešiem nav pieejams finansējums… Tā nav!
Jauniešu projekts ir tava iespēja sarīkot sev, saviem draugiem un citiem novada jauniešiem grandiozu pasākumu vai nelielu izglītojošu aktivitāti. Tā ir tava iespēja piesaistīt finansējumu tavam projektam - iegūt ieskatu gan projektu rakstīšanā, gan reālu darba pieredzi un izprast, kā funkcionē pašvaldība, kā var Eiropas Savienībā piesaistīt naudu.
Vienlaikus tā ir tava iespēja dalīties savās zināšanās, prasmēs, meistarībā ar citiem jauniešiem.  Noorganizē talku vai vides labiekārtošanas aktivitāti, sarīko sporta nodarbības, nodrošini jauniešiem iespēju aizbraukt uz teātri – pieaicini nozares ekspertus, kas jums palīdzēs vai uzstāsies ar pamācošu lekciju.
 
Iepriekšējā gada projektu piemēri
 
Rakstīt projektu –  tas izklausās sarežģīti un laikietilpīgi, bet patiesībā tas ir pavisam vienkārši. Viss, kas tev nepieciešams - nedaudz vēlēšanās un radoša doma.
Iepriekšējos trīs gados Engures novada jaunieši iesnieguši kopā vairāk nekā 10 projektus.
2016. gadā Miks Rieksts-Hofmanis realizēja izcilu projektu - "Informatīvo plakātu uzstādīšana Plieņciema baltajā kāpā", saņēmām vēl divus projektu pieteikumus.Savukārt 2015. un 2014. gadā Engures pagasta jauniešiem bija iespēja izbaudīt brīvdabas kino, doties izglītojošā ekskursijā uz mūsu novada dabas bagātību Ķemeru nacionālo parku. Tāpat Ķesterciemā, pateicoties Katrīnas aktivitātei, tagad notiek volejbola treniņi un jaunieši jau startē sporta centrā „Brazīlija” pludmales volejbola turnīros.  Smārdes jaunieši devās uz NATO karabāzi un basketbola turnīru Beļģijā, bet Lapmežciema meitenes noorganizēja izglītojošu ekskursiju uz zinātnes centru Igaunijā AHHAA.
Jaunietis jaunietim – jaunieši un jauniešu grupas pašas vislabāk zina, kas tieši jaunietim ir nepieciešams. Rīkojies!
 
Plašu aprakstu ar komentāriem par iepriekš mūsu jauniešu realizētajiem Engures novada jauniešu projektiem lasiet ŠEIT.    
 
***
 
Engures novada jauniešu projekta konkursa pieteikuma forma ŠEIT.
 
Ja ir kādi jautājumi, droši raksti jaunatnes lietu speciālistam uz e-pastu kristaps.zalkalns@enguresnovads.lv - uz šo e-pasta adrasi jāsūta arī projektu pieteikumi vai jāiesniedz izdruka kādā no Engures novada pašvaldības pārvaldēm Engurē, Lapmežciemā vai Smārdē. 
***
 
Atskaites forma tev būs nepieciešama, kad projektu būsi pabeidzis, taču savlaicīgi publicējam arī to! Sk. ŠEIT. 

<< Atpakaļ