Notiek pieteikšanās LU Fonda mecenātu stipendijām, t.sk. Engures novada pašvaldības stipendijai09-09-2015

Pirmdien, 7.septembrī, sākās pieteikšanās Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām. Šogad LU Fonda mecenātu stipendijas būs iespēja saņemt bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studentiem no LU, Rīgas Tehniskajā universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas, Rēzeknes Augstskolas, Liepājas un Daugavpils universitātēm, kā arī 1.kursa bakalaura programmas studentiem no visām Latvijas augstskolām, ja viņi vismaz gadu ir bijuši deklarēti Jelgavas, Saldus, Salaspils vai Engures novadā.

Pieteikties stipendijām būs iespējams no š.g. 7. septembra līdz  30.septembra plkst. 23:59, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu un pievienojot nepieciešamos dokumentus LU Fonda mājas lapā www.fonds.lv.

Pavisam LU Fonda mecenāti šogad ir izveidojuši  23 dažāda veida stipendijas, nodrošinot iespēju saņemt atbalstu 99 studentiem. Vienas stipendijas apmērs ir 700 - 5 000 eiro akadēmiskajā gadā. Kopā LU Fonds plāno izmaksāt stipendijās vairāk nekā 258 000 eiro, no kuriem 46 200 EUR sastādīs Kristapa Morberga stipendijas. LU dižmecenāta stipendijas šogad varēs saņemt 14 LU, 6 RTU un 1 LMA students. Vienas stipendijas apmērs ir 2 200 EUR/ak.gadā.

Šogad pirmo reizi tiks piešķirtas 3 jaunas stipendijas: advokātu biroja "Eversheds Bitāns" un zvērināta advokāta Māra Vainovska stipendija „Mūsdienu izaicinājumi tiesību piemērošanas teorijai un praksei Latvijā” pētījuma veikšanai tiesību zinātnē; divas stipendijas maģistra darba uzrakstīšanai piedāvā SIA „Groglass”, kā arī pirmo reizi tiks piešķirta Vairas Viķes Freibergas stipendija studentiem bāreņiem, kas uzsāk savas studijas Latvijas Universitātē.

Jau otro gadu stipendijas piešķirs Engures novada pašvaldība. Pieteikties Engures novada pašvaldības stipendijām varēs visi novadā deklarētie 12.klases abiturienti, kas pēc vidusskolas absolvēšanas turpina mācības. Šogad pašvaldība plāno piešķirt divas stipendijas, vienas stipendijas apmērs ir 1600 EUR/ak.gadā. Vairāk informācijas par stipendiju: http://www.fonds.lv/stipendijas/novadu-stipendijas/engures-novada-pasvaldibas-stipendija/

2015./2016.ak.gadā sava novada atbalstu būs iespēja saņemt arī Jelgavas, Saldus un Salaspils jauniešiem, kuri, absolvējot vidējo mācību iestādi, ir iestājušies kādā no Latvijas augstskolām.

Sīkāku informāciju par šogad pieejamām stipendijām ir iespējams atrast www.fonds.lv sadaļā Stipendijas.
Papildu informācija
Nataļja Kornišova