Engures novads

Skriet ir stilīgi – braucam uz Nordea Rīgas maratonu!27-02-2014

To, ka skriet ir stilīgi, jo Tu kļūsi veselīgāks, laimīgāks, tievāks, mierīgāks, ēdīsi labāk un, iespējams, atmetīsi smēķēšanu, teorētiski zin daudzi. Nordea Rīgas maratons pērn pulcēja jaunu dalībnieku rekordskaitu, kopā visās distancēs pulcējot vairāk, kā 22 tūkstošus dalībnieku no 65 valstīm! Prātuļodams, kā saprātīgāk uzrunāt Novada jauniešus, lai kopīgi izveidotu komandu un piedalītos Ziemeļeiropas vislielākajā skriešanas pasākumā, nejauši ieraugu pirmo pārsteigumu – garām manām mājām skrien Engures vidusskolniece Vanesa. Uz jautājumu, vai pievienosies Engures komandai, saņemu atbildi – ar mammu un māsu jau esam pieteikušās! Kamēr palieku ar vaļā muti, Vanesa jau ir aizskrējusi, un man iepriekš šķita, ka kādam kaut kas ir jāieskaidro...

Jebkurā gadījumā biedrība „Engures sportam” sadarbībā ar Engures Novada sporta un atpūtas pasākumu organizatoru Sandi Čilipānu ir uzsākusi novada aktīvāko ļaužu apzināšanu, kuri vēlētos piedalīties Nordea Rīgas maratons’2014 kādā no distancēm – 5 vai 10 km, un - nebūt nav jāsāk ar pusmaratona vai maratona pieveikšanu! Abas īsākās distances var veikt gan nūjotāji, gan pēc personīgās pieredzes zinu – 5km ar tētiem kopā ir izskrējuši arī ne viens vien kaimiņmāju sešgadnieks... Ir tikai mazliet, mazliet jāgrib!
 
Ko mēs Tev piedāvājam?
  • Piedalīties skriešanas pasākumos, kuros patiešām ir vērts piedalīties, turklāt visnotaļ jaukā kompānijā! Kopā jautrāk!
  •  Neliegsim padomu, ja esi skrējējs-iesācējs, piem. visizplatītākā iesācēju kļūda - parasti tie skrien ātrāk, nekā vajadzētu! Savukārt, ja vēlies samazināt svaru, esi drošs - pirmie liekie 10 kg pazudīs jau pirmajos 3 mēnēšos! Tie, kas nav lieki, savukārt, tik ātri nepazūd un tos, varbūt, arī nemaz Tev nevajadzētu pazaudēt!
  • Kopīgs transports uz sacensību norises vietu [ar Novada domes atbalstu!]
  • Ja esi vecumā līdz 18 gadiem un būsi gana centīgs – Engures Novada dome apmaksās Tavu dalības maksu, bet biedrība „Engures sportam” izsniegs profesionālu skriešanas kreklu ar komandas un Engures novada simboliku.
 
Ko mēs prasam no Tevis?
  • Nereti dzirdēts, ka sacensības var „ņemt arī uz svaiguma”, resp.nemaz netrenējoties, tomēr ieteiktu vismaz 2-3 nedēļā iepriekš kaut nedaudz pakustēties! Sāc kaut vai ar pārsimts metriem, vai ej soļos!
  • Ja esi vecumā līdz 18 gadiem un vēlies pretendēt uz pilnu dalības maksas apmaksu un sporta formas saņemšanu, tad pāris treniņi nedēļā sagatavošanās periodā skolas fizkultūras skolotājas vai biedrības „Engures sportam” aktīvistu uzraudzībā – obligāti! Ceram uz skolotāju un trenēties gribētāju atsaucību!
  • Kā iesildīšanās un aprašana ar sacensību atmosfēru – dalība Biķernieku pusmaratonā, 27.aprīlī, Rīgā – Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Arī uz šejieni tiks nodrošināts kopējs transports un dalības maksas segšana jauniešiem! Distances – 5,5 km nūjošana, 5,5 km tautas skrējiens [nekādi rekordi šeit nav jāuzstāda un tos neviens no mums negaida!], 11 km skrējiens, vai, ja kāds ir ļoti drosmīgs – 21,1 km jeb pusmaratons. Visi finišējušie saņem piemiņas medaļas! Vai Tev jau ir sarūpēts medaļu pakaramais.
  • Un visbeidzot – dalība Nordea Rīgas maratonā, 18.maijā, ar starta un finiša vietu 11.Novembra krastmalā. Distances un starta laiki - 42 km un 21 km distancēm - 8:30, 10 km distancei - plānotais starta laiks 12:30, 5 km distancei - plānotais starta laiks 13:30. Visi finišējušie saņem piemiņas medaļas! Nu jau pavisam noteikti ir jāsarūpē medaļu pakaramais!
 
 
Kur pieteikties?
Engures pagasta sporta draugus aicinam sazināties ar Rimantu Liepiņu, mob.t. 29558557, rimants@platforma.lv, smārdeniekus un lapmežciemniekus vienmēr laipni uzklausīs Sandis Čilipāns, mob.t. 29496815, sandis.cilipans@enguresnovads.lv, jaunā paaudze pēc padoma droši var taujāt arī savam fizkultūras skolotājam!
 
Vēlreiz – šī nav čempionu meklēšanas atlase, 5km ar prieku var pievārēt jebkurš – gan skrienot, gan nūjojot! Galvenais ir pakustināt savu pakaļu!!! Gaidīsim komandā un ceram, ka zili baltā tērptos engurniekus nevarēs nepamanīt pat 20 tūkstošu ļaužu plūsmā!
 
Papildu informācija:
 
 
 
 
 
 
 
 
  

<< Atpakaļ