Engures novads

Stipendiāte ar mūziku sirdī25-11-2019

Novembrī Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā intelektuāli bagātā gaisotnē sumināti 94 dažādu augstskolu studenti, kurus raksturo mērķtiecība, centība, daudzpusība un degsme par savu nodarbošanos. Arī Engures novada pašvaldības stipendija nes sev līdzi idejas un cerības par nākotnes iespējām, turpmākajiem izcilajiem sasniegumiem un bagātīgu pienesumu novada un sabiedrības labā.

Engures novada pašvaldības stipendija radīta 2014. gadā sadarbībā ar LU fondu. Dāsnu atbalstu līdz šim ir saņēmuši deviņi talantīgi engurnieki, šogad stipendiātu pulkam pievienojusies Nikola Ošniece, LU Juridiskās fakultātes tiesību zinātnes pamatstudiju 1. kursa studente.
 
Pamatizglītību N. Ošniece ieguvusi Engures vidusskolā, bet tālāk zinības gūtas Rīgas Valsts vācu ğimnāzijā. Jaunā studente ir komunikabla un vienmēr pozitīvi uzlādēta, ikdiena sasaucas ar viņas vaļaspriekiem un interesēm. Nikolas sirdslieta ir mūzika – kopš bērnudārza aizrāvusies ar dziedāšanu un pabeigusi Engures Mūzikas un mākslas skolas klavierspēles programmu.
 
Saņemtā stipendija ir lielisks līdzeklis vēl veiksmīgākām studijām. Varu iegādāties sev nepieciešamos mācību līdzekļus, it sevišķi mācību literatūru. Jau svarīgākās grāmatas esmu iegādājusies, un esmu laimīga, ka varu tās izmantot jebkurā brīdī. Liels paldies Engures novada pašvaldībai par iespēju saņemt šo stipendiju un par atbalstu savu mērķu sasniegšanai!” pateicas Nikola Ošniece, 2019./2020. akadēmiskā gada Engures novada pašvaldības stipendiāte. Turklāt jaunā studente atzīst, ka ir ļoti apmierināta un laimīga par savu studiju programmas izvēli, kursabiedriem un pasniedzējiem. Lai arī studijas nav vieglas, kopumā Nikola guvusi tikai pozitīvas emocijas.
 
Atbalstu no savas novada pašvaldības turpina saņemt četras studentes – Anna Krūmiņa un Helēna Skuja, kuras sekmīgi studē 2. kursā, kā arī Katrīna Silva Mierkalne un Aija Krūze, kuras apgūst zinības jau trešo gadu.
 
Katrs, kas dzīvē kaut ko sasniedzis, zina, cik nozīmīgs šajā ceļā ir bijis draugu, ģimenes un pat svešinieku nesavtīgi sniegts atbalsts. Daudziem studentiem stipendija ir kalpojusi par orientieri lielu mērķu sasniegšanai. LU fonds pateicas Engures novada pašvaldībai par sekmīgo sadarbību un dāsnajiem ziedojumiem, kā arī lepojas, ka vairums stipendiātu, absolvējot augstskolu, veiksmīgi uzsāk karjeru un kļūst par atzītiem nozares speciālistiem.
 
Pieteikšanās stipendijām nākamajā akadēmiskajā gadā noritēs 2020. gada septembrī. Informācija par stipendijām pieejama LU fonda tīmekļa vietnē.
 
Par Latvijas Universitātes fondu
Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.
 
Brigita Zutere,
Latvijas Universitātes fonds
 

<< Atpakaļ