VIDEO, FOTO: „Jauniešu Dome godam pārstāv Engures vārdu Talsu jauniešu svētkos „Uz starta!””22-03-2016

Sestdien, 19. martā, radošā olimpisko spēļu garā notika Talsu jauniešu diena „Uz starta!”, kurā piedalījās arī Engures novada Jauniešu Dome, izcīnot 6. vietu 23 komandu konkurencē.

Lai dotos uz Talsiem, jauniešiem bija jāizpilda mājasdarbs – jāuztaisa plakāts par organizācijas veikumu un jāsagatavo trīs minūtes garš priekšnesums. Priekšnesumam katrai komandai tika izlozēta tēma, kas radoši bija jāiestudē un Engures novada jauniešiem tā bija visnotaļ trāpīga – snovbords un metāls.
Pasākuma „Uz starta!” ievadā katra organizācija iepazīstināja ar sevi, uzstājoties ar sagatavoto mājasdarbu. Šķiet, publikas un žūrijas atzinību mūsu jauniešiem izdevās iegūt ar savu atraisītību un prasmēm – priekšnesuma kulminācija uz skatuves bija Katrīnas Mierkalnes karate prasmju nodemonstrēšana  - talantīgā Ķesterciema meitene ar dūri pāršķīla uz pusēm vairākus centimetrus biezu koka dēli. Tā kā pasākuma dīdžejs pārprata Engures novada jauniešu uzstādījumu un neizslēdza sarunāto metālmūziku, kam uzveduma noslēgumā bija jāieskanas uz 10 sekundēm, tad aptuveni minūti nācās uz skatuves laiku un telpu aizpildīt improvizētām kustībām.

„Uz starta!” turpinājumā notika jauniešu radošās olimpiskās spēles, kas bija orientētas ar komandu saliedēšanu, nevis sportisku sāncensību. Kā redzams video, jauniešiem bija jāveic dažādi radoši pārbaudījumi, izmantojot ķerru, lecot caur riepām, sēžot laivā, imitējot bobslejistu darbības, demonstrējot komandas veiklību un spēku.

Epizodiski uz skatuves kāpa vietējais Talsu R&B deju stila šovmens, uzkurinot jauniešus enerģiju un vienojot mūsdienu ritmā.

„Uz starta!” otrajā daļā notika dažādu jauniešu organizāciju savstarpēja sapazīstināšana un socializēšana. Ar grupu vadītājiem bija atsevišķa olimpiska rakstura intelektuāla un radoša sāncensība – viens no pasākuma mērķiem bija popularizēt jauniešu organizācijas un attīstīt savstarpējo sadarbību.
Pasākuma noslēgumā uzstājās DJ Toms Grēviņš.

Engures novada Jauniešu Domes komandā startēja: Monta Štāla, Reinis Briedis, Paula Turka, Katrīna Mierkalne, grupu vadīja šo rindu autors. Diemžēl vīrusa dēļ no dalības komandā nācās svītrot Betiju Fišeri un Paulu Zilbarti. Novēlam meitenēm ātru izveseļošanos!

P.S.  Engures novada Jauniešu Dome ir pašvaldības platforma jauniešiem, kurā var iesaistīties ikviens Engures novada jaunietis, lai realizētu savas idejas un priekšlikumus, saņemot pašvaldības atbalstu plašākas iespējas.

Video redzams fragments no Engures novada jauniešu uzstāšanās no 0:46 – 0:53 sek.

Engures novada Domes
Sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciālists
Kristaps Zaļkalns