Engures novads

Jauniešu iniciatīvu projektu konkurss

  
 

Jauniešu projektu iniciatīvu konkurss 2021. gadā.

Engures novada jauniešiem ir iespēja iesniegt projektus Jauniešu projektu konkursam, lai iegūtu līdz 600 eiro kādai publiski pieejamai aktivitātei Engures novada jauniešu labā. Jaunieti, novērtē un izmanto iespēju - šāds atbalsts jauniešiem ir tikai dažos Latvijas novados!
 
Kontakti: Ja ir kādi jautājumi, droši raksti attīstības plānotājai Alisei Indriksonei uz e-pastu alise.indriksone@enguresnovads.lv - uz šo e-pasta adresi jāsūta arī projektu pieteikumi vai jāiesniedz izdrukātā veidā kādā no Engures novada pašvaldības pārvaldēm Engurē, Lapmežciemā vai Smārdē.  
 
Kādēļ piedalīties jauniešu projektu konkursā?
Bieži jauniešus varam dzirdēt sūkstāmies: jauniešiem jau nekas nenotiek, jauniešiem nav iespēja iegūt darba pieredzi, jauniešiem nav pieejams finansējums… Tā nav, ja esi aktīvs un izrādi iniciatīvu!
Jauniešu projekts ir tava iespēja sarīkot sev, saviem draugiem un citiem novada jauniešiem grandiozu pasākumu vai nelielu izglītojošu aktivitāti. Tā ir tava iespēja piesaistīt finansējumu tavam projektam - iegūt ieskatu gan projektu rakstīšanā, gan reālu darba pieredzi un izprast, kā funkcionē pašvaldība, kā var Eiropas Savienībā piesaistīt naudu.
Vienlaikus tā ir tava iespēja dalīties savās zināšanās, prasmēs, meistarībā ar citiem jauniešiem.  Noorganizē talku vai vides labiekārtošanas aktivitāti, sarīko sporta nodarbības, nodrošini jauniešiem iespēju aizbraukt uz teātri – pieaicini nozares ekspertus, kas jums palīdzēs vai uzstāsies ar pamācošu lekciju.
 
Projekta iesniedzējs var būt:
 
Jebkurš Engures novada administratīvajā teritorijā deklarēts jaunietis vai jebkurš Engures novada izglītības iestādes audzēknis vecumā no 12 – 25 gadiem, kurš realizē projektu Engures novadā. Projektu var iesniegt individuāli vai divatā.
 
Iepriekšējo gadu projektu piemēri
 
Informācija par 2020.gadā apstiprinātajiem projektiem. Apstiprināts viens projekts: „Bērzciema volejbola laukuma atjaunošana un uzlabošana”
 
Engures novada Dome ir saņēmusi pieteikumu no E.Zēberga, kurš atsaucies uz Engures novada domes izsludināto Jauniešu iniciatīvu projektu konkursu ar  projekta pieteikumu „Bērzciema volejbola laukuma atjaunošana un uzlabošana”. Projekta mērķis ir nodrošināt pilnvērtīgu volejbola laukuma izmantošanu, popularizēt lietderīga brīvā laika izmantošanu, veicinot veselīgu dzīvesveidu un nodrošinot sporta un brīvā laika pavadīšanu bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem.
Projekta aktivitātes: veco, satrūdējušo koka stabu un volejbola tīkla demontāža, jauno volejbola stabu betonēšana/uzstādīšana, smilšu frēzēšana, Volejbola tīkla un līniju uzstādīšana.
 
2019. gadā tika īstenoti 2 jauniešu iniciatīvu projekti:
 
1. Žanetes Silavas projekts „Lidojošās Zivis Kuldīgā”, kura īstenošanai tika piešķirta pieprasītā summa – 483,60 EUR. 
Projekta mērķis: aktualizēt brīvā laika pavadīšanu pie dabas, ekskursija kā izziņas process, pievērst uzmanību uzvedībai kolektīvajos izbraucienos un iepazīt šarmantāko, un pievilcīgāko vietu Latvijā – Kuldīgu. Konkrētā projekta mērķauditorija ir Smārdes pamatskolas 5. klases 19 skolēni un viens / divi pieaugušie. Projekta kopējās izmaksas 483,60 EUR, kurā paredzēta autobusa noma, brauciens ar bānīti pa Kuldīgas vēsturiskajām un zīmīgākajām vietām un Riežupes alas aplūkošana.
Projekta rezultāts: ekskursija kā izglītības process, kas palīdz apgūt izpratni par zivju nārstošanu, no kurienes nākušas smiltis stikla ražošanai, iepazīt un izjust Kuldīgas kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī kolektīvajā izbraucienā bērni apgūst pieklājīgu uzvedības modeli sabiedrībā.
 
2. Ances Turkas projekts „ Skolu parlamentāriešu radošā nometne SKY’19”, kura īstenošanai tika piešķirta pieprasītā summa – 600,00 EUR. 
Projekta mērķis: veicināt TEJ (Tukuma, Engures un Jaunpils skolu parlamentu tīkls) parlamentāriešu sadarbību un apvienošanos, lai aktivizētu jauniešus un veicinātu un ieviestu jaunas idejas novados, skolās un to apkaimē. Projekta mērķauditorija – aptuveni 60 parlamentārieši, vecumā no 13-18 gadiem.
Projekta apraksts – TEJ parlamentu tīkls izveidots 2018. gadā un šobrīd apvieno 16 skolas, katrā skolā ir parlaments ar 10-15 skolēniem no 5. - 12. klasei. Kopējās tikšanās notiek 4-5 reizes gadā, un kopīga nometne reizi gadā. Iepriekšējā nometnē – festivālā parlamentārieši atzina, ka šāda veida pasākums ir ļoti noderīgs, jo skolēni savā starpā iepazīstas, tīklojas, meklē jaunas idejas jauniem pasākumiem un aktivitātēm, ko ieviest savās skolās. Skolēni iesaistās sabiedriskās aktivitātēs, tiek veicināta līderība un apzināts komandas spēks. Nometnē notiks radošās darbnīcas, sportiskās aktivitātes, komandu darbi, saliedēšanās pasākumi, ideju darbnīcas u.c. aktivitātes.
Projekta rezultāts: pēc pasākuma tiks veikta arī notikuma publikācijas sagatavošana. Projekta rezultāti – jaunu ideju, prasmju un sadarbības iespēju iegūšana. Nometne dos iespēju attīstīt vadītāja un organizētāja prasmes, pieredzi projektu sagatavošanā un pasākumu organizēšanā. Nometnes publicēšana piesaista jaunus dalībniekus skolēnu parlamentam un tas palielina aktivitāti jauniešu vidū.
 
2018. gadā Iniciatīvu projekta "Engures ezera dabas parks fotogrāfijās" ietvaros Gunta Žagare īstenoja divas aktivitātes. Pirmā un visilgākā bija fotogrāfiju izstāde, kur bija attēlots Engures ezera dabas parks un kura norisinājās no 1. maija līdz 17. novembrim. Šī izstāde bija apskatāma Engures kultūras nama pirmajā stāvā. Turpat bija arī īss apraksts par projektu, par fotogrāfiju saturu un par pašu projekta autori, kā arī norāde, ka izstāde tapusi ar Engures novada domes atbalstu Jauniešu projektu konkursa ietvaros.

Otra aktivitāte bija noorganizēta tieši Engures vidusskolas jauniešiem no 8., 10. un 11. klases. Šī aktivitāte sastāvēja no vairākām daļām:

×          Informatīvā daļa par Engures ezera dabas parku, tā biotopiem un tajā sastopamo floru un faunu, šī daļa tapa sadarbībā ar Engures ezera dabas fondu un Robertu Šiliņu;

×          Viktorīnas daļa, kur auditorijā esošajiem jauniešiem bija iespēja iegūt balviņas par pareizām atbildēm un jautājumiem, ko sagatavoju iepriekš par informatīvajā daļā sniegto ieskatu par Engures ezera dabas parku;

 
2017. gadā Engures novada jaunieši iesniedza septiņus jauniešu projektus. Pateicoties pašu jauniešu aktivitātei, Engures pagasta jauniešiem bija iespēja izbaudīt brīvdabas kino, doties izglītojošā ekskursijā uz mūsu novada dabas bagātību Ķemeru nacionālo parku. Tāpat Ķesterciemā, pateicoties Katrīnas aktivitātei, tagad notiek volejbola treniņi un jaunieši jau startē sporta centrā „Brazīlija” pludmales volejbola turnīros.  Smārdes jaunieši devās uz NATO karabāzi un basketbola turnīru Beļģijā, bet Lapmežciema meitenes noorganizēja izglītojošu ekskursiju uz zinātnes centru Igaunijā AHHAA.
 
Plašu aprakstu ar komentāriem par iepriekš mūsu jauniešu realizētajiem Engures novada jauniešu projektiem līdz 2018. gadam lasiet ŠEIT un par 2018. gadā realizēto projektu lasiet ŠEIT.
 
***
Engures novada jauniešu projekta konkursa pieteikuma forma ŠEIT.
 
Finansējuma apjoms ir ierobežots – ja apstiprinātie projekti būs vairāk, nekā plānotie līdzekļi, tad zaļo gaismu saņems savlaicīgākie apstiprināto projektu iesniedzēji.  
 
***
Atskaites forma tev būs nepieciešama, kad projektu būsi pabeidzis, taču savlaicīgi publicējam arī to! Skaties ŠEIT.