Engures novads

4. maijā - Baltā galdauta svētki Engurē26-04-2017

2017. gada 4. maijā Engurē norisināsies Latvijas simtgades svinību atklāšanas pasākums – akcija “Apskauj Latviju” un “Baltā galdauta svētki”.

No plkst. 12.00 aicināti visi engurnieki uz Engures kultūras namu, lai uzsāktu aust jubilejas balto galdautu, kur katrs varēs ieaust savu labo domu, savu vēlejumu. Šis jubilejas galdauts kopīgi tiks austs dzīparu pēc dzīpara līdz pat 2018. gada 4. maijam Engures kultūras namā (Jūras iela 85, Engure).
Bet šogad brīvai Latvijai par godu tiks klāti balti, no pūru lādēm ārā celti galdauti pie Saieta nama (Jūras iela 114, Engure) plkst. 13.00. Svētku cienastu gan sev, gan ciemiņiem sarūpēs paši engurnieki, ļaujot ikvienam izbaudīt īpašo Engures garšu. Saieta nams ir viena no spēka vietām, kur 40 gadus darbojās jūrskola, mācot mīlēt jūru, mīlēt savu zemi. Tādēļ tieši šajā dienā jau izjustos un grāmatas lapās sagūlušos stāstus ļaus sajust engurniece Inta Zaļuma, kura atvērs savas grāmatas “Mana pirmā pieneņpūka” lappaspuses. Ejot pretī Latvijas 100 gadei un stiprinot savas saknes, visi kopīgi stādīsim simtgades ozolu, lai tas aug, kuplo un nes mūsu stāstu nākotnē. Pasākumu kuplinās Engures Mūzikas un mākslas skolas Koklētāju duets, tautas deju ansamblis “Ungurs” un muzikāli dziedošā apvienība “Bulciņas”.
 
 

<< Atpakaļ