Engures novads

Aicina apbalvojumiem pieteikt kultūrizglītības nozarē talantīgos bērnus, jauniešus un skolotājus16-01-2019

Līdz 2019.gada 15.februārim Kultūras ministrija (KM) aicina apbalvojumiem pieteikt bērnus un jauniešus, kā arī viņu skolotājus, kuri 2018.gadā guvuši nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos, skatēs un izstādēs. Savukārt Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) līdz 5.martam izcilākos kultūrizglītības skolotājus aicina pieteikt Cimzes Balvai.

Ar augstāko apbalvojumu kultūrizglītības nozarē – Kultūras ministrijas balvu tiek novērtēti Latvijas bērnu un jauniešu sasniegumi starptautiskajos konkursos, izstādēs un skatēs iepriekšējā kalendārajā gadā mākslas un dizaina, mūzikas un dejas nozarēs. Kultūras ministrijas balvas pretendenti ir arī pedagogi un koncertmeistari, kuri gatavojuši bērnus un jauniešus starptautiskajiem konkursiem, izstādēm un skatēm, ja šie konkursu dalībnieki ieguvuši godalgotu vietu.
 
Jau sesto reizi LNKC pasniegs pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814-1881) vārdā nosaukto balvu izcilākajiem mūzikas, mākslas, dizaina un dejas pedagogiem. Cimzes balva ir īpašs LNKC apbalvojums skolas pedagogam – izcilībai par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, to piešķir vienu reizi mūžā. Balvas piešķiršanas mērķi ir novērtēt un godināt pedagogus par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā.
 
Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2019. gada 18.aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.
 
Pieteikuma anketas un nolikumu lasi ŠEIT.
 
Avots: Latvijas Republikas kultūras ministrijas mājaslapa - www.lnkc.gov.lv.
 
 

<< Atpakaļ