Engures novads

Aicina uz vērienīgām ģimenes dienas un Muzeju nakts svinībām Šlokenbekas muižā (papildināts)02-05-2017

Šo sestdien, 20.maijā, “Šlokenbekas muižā”, Engures novada Milzkalnē ikviens aicināts uz Starptautiskās ģimenes dienas un Muzeju nakts svētkiem "Laiks un laika rats".

Dienas pirmajā pusē, no plkst. 11.00 līdz 15.30 pie muižas būs iespējams iepazīties ar ceļa tehniku un glābšanas dienestu darbu. Tur varēs sastapt Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus un apskatīt tehniku. Bērni atkal varēs redzēties un nofotografēties ar iemīļotajiem Valsts policijas tēliem -  Runci Rūdi un Bebru Bruno.  Valsts policijas stendā būs apskatāmi ieroči un speciālā tehnika,  Prevencijas nodaļas dienesta stendā būs iespēja izspēlēt galda spēles, kā arī saņemt  informatīvus materiālus par drošības jautājumiem. Kopā ar mediķiem varēs pārrunāt rīcību smagos nelaimes gadījumos un uz manekena atsvaidzināt zināšanas palīdzības sniegšanā kritiskās situācijās. Visas diena garumā bērni un viņu vecāki tiks iepazīstināti ar ugunsdzēsēja glābēja profesiju, ugunsdrošības jautājumiem un pareizu rīcību ārkārtas situācijās, kā arī viņiem būs iespēja apskatīt ugunsdzēsēju glābēju transportlīdzekli un uzmērīt aizsargtērpu.
Pie muižas būs atbraukusi arī speciālā policijas tehnika - ceļu policijas motocikls, policijas mašīnas, kā arī konvoja autobuss.
 
Valsts robežsardzes (VR) stendā būs apskatāms speciālais aprīkojums un ceļošanas dokumentu pretviltošanas paņēmieni. Tāpat tiks demonstrēts video ”Kā kļūt par robežsargu”, kas atspoguļo VR koledžas kadetu ikdienu.
 
Muižas Lielajā zālē plkst. 11:30 sāksies Teātra studijas "Tims" muzikālā izrāde "Skursteņslauķi...". Muižas pagalmā varēs skatīt Livonijas ordeņu pils "Bruņinieku turnīru". Skatītājus ar savām balsīm priecēs vokālā grupa "Vocalica" un dejām - seno deju grupa "Calendula". Savukārt no plkst. 16.00 līdz 21.00 ikviens varēs mesties Kvestā - "Viduslaiku prāta spēlēs".
 
Visas dienas garumā nodarbes plašam interesentu lokam-
- radošās darbnīcas bērniem, loku šaušana, bruņinieku turnīrs, viduslaiku tērpu šūdināšana, pielaikošana un paraugdemonstrējumi, foto stūrītis, māla figūriņu veidošana, kaligrāfija, amatnieku un mājražotāju tirdziņš, zirgu izjādes.
 
Līdz pat pusnaktij būs atvērts arī Latvijas Ceļu muzejs, kurā apmeklētājus gaidīs saistošs ceļojums muzeja ekspozīcijā, dažādas aktivitātes un eksperimenti, kā arī izstāde „Autobusu pieturas, būdiņas un paviljoni”.
 
Vienlaikus, plkst. 11.00 tiks dots starts "Šlokenbekas Rogainingam" astoņu stundu  garai distancei, tad plkst. 14.00 sekos četru stundu ilgs izaicinājums, bet no plkst. 14.00-17.00 visi gribētāji aicināti uz ģimenes startu.
 
Plkst. 21.00 notiks koncerts "Tu un es", ar izcilu mūziķu sastāvu- Alex, Aija Andrejeva, Ieva Sugutova, Dināra Rudāne, A. Ieviņš&Colt. 
 
“Šlokenbekas muiža”  piedalās Latvijas piļu un muižu asociācijas rīkotajā akcijā: Apceļosim Latvijas pilis un muižas. Apmeklējot šo pasākumu, ir iespēja saņemt īpašo ceļotāju zīmodziņu Latvijas Ceļu muzejā vai "Krodziņā".
 
Plašāku informāciju skatīt - pielikumā (Afiša)
Papildus info:
info@slokenbeka.lv, tālrunis: 28301020
 
Pasākumu organizē: Šlokenbekas muiža, Engures novada Dome, Latvijas Ceļu muzejs.
 
Informatīvi atbalsta: Valsts robežsardze, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests,  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. 

<< Atpakaļ