Engures novads

Aicinām piedalīties Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas lasījumos!05-11-2018

14. novembrī pl. 15.00, Smārdes pagasta bibliotēkā, tāpat kā ļoti daudzās bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, tiks iedegtas sveces un kopīgi lasīta islandiešu rakstnieka Eināra Maura Gudmundsona grāmata "Islandes karaļi".

Romāna nosaukums var šķists paradoksāls, jo Islandei nekad nav bijis savs karalis. Kas ir šie mazie Islandes karaļi?
Iepazīsiemies ar šīs teiksmainās zemes ceļojumu atmiņām un fotogrāfijām, kā arī ar grāmatu jaunumiem Smārdes bibliotēkas plauktos.
 
 
Par projektu:
Ziemeļvalstu Litertūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 22. reizi, Latvijā  - 21. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.
Šogad Nedēļa notiek no 12. - 18. novembrim. Pirmdiena, 12. novembris, ir lielā lasīšanas diena. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Ziemeļvalstu varoņi.
 
Visi Ziemeļvalstu Litertūras nedēļas pasākumi ir bez maksas. 
 
 
Visi laipni aicināti!
 
Smārdes bibliotēkas vadītāja
Gunta Frišfelde

<< Atpakaļ